Mężczyzna z Chin został ogłoszony „bohaterem” za schwycenie spadającej dwuletniej dziewczynki, która wypadła z okna swojego mieszkania, z wysokości piątego piętra. Do zdarzenia doszło we wtorek w Tongxiang w prowincji Zhejiang.

Materiał z bohaterskiej akcji ratunkowej opublikował na Twitterze rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian. „Bohaterowie wśród nas” – podpisał nagranie urzędnik państwowy, dzieląc się krótkim klipem.

Przypadkowy przechodzień lokalnym bohaterem?

Na filmie krążącym w sieci widać, jak mężczyzna łapie dwuletnią dziewczynkę po tym, jak wypadła z okna na piątym piętrze w Chinach. Mężczyzna został zidentyfikowany jako 31-letni Shen Dong.

Mężczyzna z Chin został okrzyknięty „bohaterem” za złapanie spadającej dwuletniej dziewczynki, która wypadła z okna swojego mieszkania na piątym piętrze.

Film przedstawia mężczyznę mknącego w stronę budynku z kobietą w trakcie rozmowy przez telefon. W przeciągu kilku sekund widać, jak odrzuca telefon na ziemię i wyciąga ręce w górę, aby złapać spadającą dwulatkę. Klip uchwycił moment, w którym mężczyzna złapał dziewczynę, zanim uderzyła w chodnik.

To kolejny taki film ukazujący niezwykłą czujność i refleks człowieka, który z przypadkowego przechodnia zamienia się w bohatera.

O tym się mówi: Aleksander Kwaśniewski rozczarowany wyszedł z kina. "Po prostu czułem ból". O co poszło

Zerknij też na to: Ważna informacja dla milionów seniorów. Jest szansa zdobycia dodatkowych pieniędzy. Należy spełnić ważny warunek