Wiele tabloidów zaspokaja ciekawość swoich czytelników poprzez pokazywanie ostatnich miejsc spoczynku największych gwiazd i celebrytów, którzy w jakimś stopniu przyczynili się do wykreowania i ukształtowania polskiej kultury i historii w szeroko rozumianej sztuki.

Bardzo często widok grobu bardzo znanej osoby zaskakuje przepychem i zadbanym wyglądem, oraz kontrastującym do powyższego wyglądem grobu opuszczonego, skromnego nieadekwatnie do wielkości sławy zajmującej to miejsce.

Grób Barbary Krafftówny to skromny kopiec pokryty zieloną trawą

Jej najpiękniej wykreowana rola powstała pod skrzydłami Wojciecha Hasa w produkcji "Jak być kochaną", a jej charakterystyczny głos stał się jej wizytówką.

Barbara Krafftówna z pewnością pisała się w karty historii polskiej kinematografii jako genialna aktorka, której filmografia i kreacje do dzisiaj pamiętane są przez wielu Polaków i wspominane przez żyjących artystów.

Tymczasem Goniec podaje, że grób Barbary Krafftówny znajdujący się na warszawskich Powązkach wojskowych jest niezwykle skromny. To zaledwie Kopiec porośnięty zieloną trawą, wetknięci ty w ziemię drewniany krzyż ze skromnym opisem i kwiatami włożonymi w samotny wazon.

Gwiazda odeszła 23 Stycznia bieżącego roku w wieku 93 lat, a ostatnie chwile swojego życia spędziła w Konstancinie-Jeziornie.

O tym się mówi: Ciekawe informacje płyną o relacji Dagmary i Edzi. Miały szansę się pogodzić. Co z tego wynikło

Zerknij: TVN obsmarował Kamila Durczoka w dniu jego odejścia. Zapadła decyzja w tej sprawie. Co stwierdziła KRRiT