Sezon letni ma dla wielu osób jedną poważną wadę, którą są wszelkiego rodzaju insekty takie jak komary czy kleszcze. Z tego powodu popularne są chemiczne specyfiki odstraszające.

Portal „Interia” podaje jednak, że należy szczególnie uważać przy stosowaniu tych produktów ponieważ mogą one być szkodliwe również dla nas.

Trzeba uważać

Główny Inspektorat Sanitarny wystosował apel o zachowanie ostrożności, a zwłaszcza sprawdzanie czy wybrane przez nas specyfiki mają aktualne pozwolenie i udowodnione działanie. Dotyczy to zwłaszcza tych, które kupujemy online.

„Warto pamiętać, że repelenty nieposiadające pozwolenia niezależnie od ich postaci mogą nie wykazywać sugerowanego działania odstraszającego owady, a nawet jeśli ich działanie jest skuteczne, to ich stosowanie może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia” – zaznacza GIS.

Kleszcz/Youtube @Świat Rolnika
Kleszcz/Youtube @Świat Rolnika

Produkt powinien być wpisany w Wykazie Produktów Biobójczych na stronie internetowej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Ważne jest też używanie repelentów we właściwy sposób. By były one skuteczne, należy stosować się instrukcji podanej przez producenta.

Jeśli nie chcemy używać środków chemicznych, warto zainteresować się też bardziej naturalnymi sposobami na odstraszaniem komarów, muszek czy kleszczy.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Najnowsze doniesienia o Rosji są zdumiewające. Jeden z propagandystów Władimira Putina snuje niewiarygodne teorie w telewizji. Jego słowa porażają

Jak informował portal „życie.news”: Spodziewana deklaracja ze strony Jarosława Kaczyńskiego nadal nie padła. Kiedy prezes Prawa i Sprawiedliwości odejdzie ze stanowiska wicepremiera

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Filip Chajzer nie ma dobrej passy w ostatnich dniach. Na jaw wychodzą szczegóły jego znajomości z nową partnerką. Miał ją znać od kilkunastu miesięcy

Sprawdź również ten artykuł: Krzysztof Jackowski nie oszczędza swoich sympatyków. Jasnowidz powtórnie zdradził naprawdę porażającą wizję. Kolejne tygodnie będą niesamowicie trudne