Szef KPRM pojawił się ostatnio w Radiu Zet. Portal „Interia” donosi, że wypowiedział się tam miedzy innymi na temat Jarosława Kaczyńskiego, który według licznych spekulacji planuje odejść z rządu Mateusza Morawieckiego.

Michał Dworczyk ujawnił, że nie zna dokładnej daty, ale ten moment się dosyć szybko zbliża. O tych planach jest głośno od kilkunastu miesięcy choć z powodu najpierw zamieszania z Polskim Ładem, a następnie wybuchem wojny na Ukrainie, decyzje musiały się zmienić.

Jeszcze w marcu Jarosław Kaczyński mówił, ze na razie nie może odejść. Wicepremier kieruje Komitetem Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, który jest obecnie bardzo istotny.

Teraz gdy sytuacja nieco się ustabilizowała po ponad stu dniach wojny prezes PiS może mieć zamiar skupić się na innych sprawach zwłaszcza, że do wyborów pozostał nieco ponad rok, a sytuacja w Zjednoczonej Prawicy nie jest najlepsza.

„Na wewnętrznej konwencji pan premier zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej i zapowiadając ofensywę partii mówił również, że będzie prowadził tę ofensywę jako lider naszego obozu politycznego” – ujawnił Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk / YouTube: Radio ZET
Michał Dworczyk / YouTube: Radio ZET

Na razie podczas konwencji PiS, która odbyła się w sobotę 4 czerwca, prezes zapowiedział działania antyinflacyjne oraz regionalne wzmocnienie partii.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Kontrowersyjne słowa Lecha Wałęsy. Polityk chce rozwiązania i ponownego stworzenia Unii Europejskiej. Wykluczył z niej dwa państwa

Jak informował portal „życie.news”: Typowania na następcę Putina już trwają. Ten kandydat budzi niepokój. Jest jedną z najpotężniejszych osób w kraju. Czy zostanie następnym prezydentem

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Rozwód Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela poważnie utrudnią pieniądze. Jeden z tabloidów nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości

Sprawdź również ten artykuł: Nowy przedmiot w szkole budzi ogromne kontrowersje. Ujawniona treść podręcznika budzi wątpliwości. Mowa m.in. o gender, ateizmie oraz reparacjach