Przemysław Czarnek już w zeszłym roku ogłosił wprowadzenie do szkół nowego przedmiotu o nazwie historia i teraźniejszość, który ma zastąpić WOS. Wiedza o społeczeństwie zostanie tylko w szkołach średnich dla uczniów, które wybiorą ten przedmiot na maturze w poziomie rozszerzonym.

Portal „o2” poinformował, że wiadomo już z jakiego podręcznika będą korzystać uczniowie. Wydawnictwo opublikowało kilkanaście stron z publikacji profesora Wojciecha Roszkowskiego, uznanego autorytetu w zakresie historii Polski.

Jak się okazuje, zostały już one przeanalizowane i mocno skrytykowane w sieci. Chodzi tu między innymi o gender, która jest pokazana jako jedna z politycznych ideologii. Autor skrytykował też Unię Europejską za promowanie ateizmu.

Wśród tematów zawartych w podręczniku poruszono też temat reparacji wojennych. Prof. Roszkowski wskazał, że dopiero teraz w Polsce szacowane są straty z czasów II wojny światowej i ogrom rekompensaty, która się nam należy ze strony Niemiec.

Przemysław Czarnek/Youtube @Janusz Jaskółka
Przemysław Czarnek/Youtube @Janusz Jaskółka

Przedwczesna krytyka?

Na razie jednak znany jest jedynie urywek podręcznika. Portal „Onet” skontaktował się z jego autorem w sprawie kontrowersyjnych kwestii. Profesor wskazał jednak, że na komentarz w tej sprawie jest jeszcze za wcześnie i udzieli go dopiero po ujawnieniu całej treści książki.

Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Odważne wyznanie Mateusza Morawieckiego. Premier polskiego rządu powiedział kilka mocnych słów na temat wzrostu cen. Polacy są zmuszeni oszczędzać

Jak informował portal „życie.news”: Przywódca Czeczenów spotkał się właśnie z ministrem obrony Federacji Rosyjskiej. Doszło do budzących niepokój wśród państw zachodu ustaleń. Co zaszło

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Lara Gessler zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące swojej mamy. Padły mocne słowa pod adresem Magdy Gessler. "Dzieci były dla niej na doczepkę"

Sprawdź również ten artykuł: Wyjątkowe znalezisko odkryte w trakcie remontu zabytkowego kościoła. Archeolodzy są przekonani, że jest absolutnie unikatowe na skalę całego kraju