Jak podaje portal "Super Express", Władimir Putin co najmniej pięciokrotnie doświadczył zamachu na swoje życie. Ostatni z serii miał mieć miejsce już po tym, jak rosyjskie wojska dokonały zbrojnej agresji na Ukrainę. Dyktator ma zawsze być otoczony snajperami. Dba o to, aby przed zjedzeniem lub wypiciem czegokolwiek, ktoś spróbował przygotowanych dań. Jakby tego było mało, ma ludzi sprawdzających wodę w basenie za nim do niego wejdzie.

Zamachy na życie Putina

Nie od dziś mówi się, że Władimir Putin nie czuje się bezpiecznie nawet w gronie swoich najbliższych współpracowników. Z doniesień ukriańskich służb wywiadowczych wynika, że do ostatniego z co najmniej pięciu zamachów na życie Putina doszło w marcu tego roku, a więc już w trakcie trwania rosyjskiej "operacji specjalnej".

Władimir Putin/YouTube @Polityka Zagraniczna
Władimir Putin/YouTube @Polityka Zagraniczna
Władimir Putin/YouTube @Polityka Zagraniczna

"Były zamach ze strony, jak to się mówi, przedstawicieli Kaukazu. To niepubliczna informacja. Całkowicie nieudany zamach, ale miał naprawdę miejsce... Było to około dwóch miesięcy temu" - powiedział Kyrył Budanow.

Media wskazują, że wcześniej doszło do czterech prób zlikwidowania rosyjskiego przywódcy. Jedna z nich miała miejsce w 2002 roku w Azerbejdżanie. Rosyjskiego dyktatora miał chcieć zabić Irakijczyk, którego wiązano z między innymi z rebeliantami z Czeczeni.

W tym samym roku miało dojść do próby zamachu w pobliżu Kremla. Pod mostem, którym miało przejeżdżać auto Władimira Putina znaleziono dużą ilość materiałów wybuchowych, udaremniając w ten sposób zamach.

Władimir Putin. Źródło: youtube.com
Władimir Putin. Źródło: youtube.com
Władimir Putin. Źródło: youtube.com

Rok później reakcja brytyjskich służb powstrzymała kolejny zamach, który planowano przeprowadzić w trakcie zagranicznej wizyty Putina. Do próby kolejnego zamachu miał się przyznać Adam Osmajew z Czeczenii. Został zatrzymany w 2012 roku w Odessie przez służby Federaci Rosyjskiej.

Co sądzicie o tych doniesieniach?

To też może cię zainteresować: Przedstawicielka resortu rodziny, pracy i polityki społecznej mówi o 15 emeryturze i drugiej waloryzacji. Czy seniorzy mogą liczyć na zastrzyk gotówki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Minister rolnictwa zapowiada kontrolę truskawek. Chodzi nie tylko o ceny owoców, ale także o ich "fałszowanie"

O tym się mówi: Nowe informacje o Bartłomieju Misiewiczu. Były rzecznik MON zatrzymany poza Polską! Policja złapała go w ostatnim momencie. Na jaw wyszły szczegóły