Jak przypomina portal "Super Express", od dłuższego czasu zmagamy się z szalejąca inflcją, która szczególnie mocno daje się we znaki seniorom. Sytuacji najstarszych obywateli naszego kraju nie poprawiła szczególnie ani obowiązująca od stycznia emerytura bez podatku, ani wysoka waloryzacja świadczeń, ani dodatkowe 13. świadczenie. Ogromnego wzrostu cen nie zrekompensuje też 14 zapowiedziana na sierpień. Stąd pytania o to, czy rząd zdecyduje się na drugą w tym roku waloryzację świadczeń lub wypłatę 15. emerytury?

14. emerytura zasili konta emerytów już w sierpniu

Przedstawicielka resortu rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie Barbara Socha w rozmowie z Hubertem Biskupskim przyznała, że choć zgodnie z zapowiedziami 14. emerytura miała być dodatkiem jednorazowym, to wyjątkowo trudna sytuacja w tym roku, skłoniła rządzących do ponownego sięgnięcia po to rozwiązanie.

Barbara Socha/YouTube @Janusz Jaskółka
Barbara Socha/YouTube @Janusz Jaskółka
Barbara Socha/YouTube @Janusz Jaskółka

Socha zaznaczyła, że nie jest w stanie przewidzieć, czy dodatek zostanie utrzymany również w kolejnych latach. Zapewniła jednak, że rząd zawsze będzie miał na uwadzę dobro rencistów i emerytów i zapewnienie im bezpieczeństwa finansowego.

Wysoka inflacja, jaką specjaliści zapowiadają na kolejne miesiące skłania do pytania o to, czy rząd rozważy wprowadzenie w tym roku drugiej waloryzacji świadczeń lub dodatkowej 15. emerytury. Wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej zapewniła, że zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i jej przełożona Marlena Maląg "myślą na ten temat".

Zapewniła, że jeśli decyzja o kolejnym dodatkowym wsparciu zostanie podjęta, z pewnością premier przekaże tą wiadomość opinii publicznej.

Myślicie, że rząd zdecyduje się na przyznanie kolejnego dodatku?

To też może cię zainteresować: Burze i porywisty wiatr. Co jeszcze znalazło się w prognozie pogody na wtorek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W trakcie ostatniego pożegnania doszło do karygodnej sytuacji. Duchowny musi się zmierzyć z przykrymi dla siebie konsekwencjami

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski ma kiepski wieści dla polskiego rządu. Przewiduje poważną aferę, która ma wstrząsnąć polityką. Co się stanie według jasnowidza