Jak przypomina portal "O2", do kontrowersyjnej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu w miejscowości Kotlin. W czasie mszy żałobnej, odprawiający ją duchowny znajdował się pod wpływem alkoholu. Sprawą zajęła się kaliska kuria. Zapadła decyzja. Co czeka wikarego za jego karygodne zachowanie?

Skandaliczne zachowanie duchownego

W kościele św. Kazimierza w Kotlinie odbywało się nabożeństwo żałobne jednego z mieszkańców miejscowości. Uczestnicy ceremonii zwrócili uwagę na dziwne zachowanie wikarego, który odprawiał nabożeństwo. Dość szybko wierni zdali sobie sprawę, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu.

Pracownicy firmy pogrzebowej zdecydowali się interwenjować i wezwać na miejsce policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przebadali duchownego alkamatem. Badanie wykazało, że duchowny miał aż 2,7 promila w wydychanym powietrzu. Sprawa została nagłośniona przez media.

Ostatnie pożegnanie/YouTube @ HarcFilmZHP
Ostatnie pożegnanie/YouTube @ HarcFilmZHP
Ostatnie pożegnanie/YouTube @ HarcFilmZHP

Dziennikarze bezskutecznie starały się uzyskać komentarz w sprawie u proboszcza parafii, w której miała miejsce ta bulwersująca sytuacja. Niestety duchowny nie zdecydował się na komentarz. Pikanterii sytuacji dodaje fakt, że proboszcz pełni również funkcję dekanalnego referenta do spraw trzeźwości.

Kaliska kuria reaguje na sytuację w kotlińskim kościele

Kuria kaliska odniosła się do sprawy pijanego księdza odprawiającego mszę pogrzebową, wydając specjalne oświadczenie, które ukazało się w poniedziałek 23 maja. Z treści wynika, że wobec księdza zdecydowano się wyciągnąć surowe konsekwencje.

W oświadczeniu czytamy, że pijany ksiądz nie tylko został odsunięty od wykonywania swoich obowiązków duszpasterskich, ale także poddał się terapii.

Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Perfidne zachowanie rosyjskiej propagandy. Fałszywe oskarżenia w kierunku Oleksandry Zełenskiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu coraz bliżej. Nie obyło się bez kontrowersji. Zespół Zmieszani nie kryje rozżalenia. O co chodzi

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda odwiedził niedawno Kijów. Jak przebiegała wizyta głowy naszego państwa w Ukrainie