Jak przypomina portal "Pomponik", 17 czerwca rusza 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Na niespełna miesiąc przed wydarzeniem, doszło do dyskwalifikacji dwóch uczestników mających wziąć udział w opolskim festiwalu. Zespół Zmieszani wydał specjalne oświadczenie dotyczące sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Opolski festiwal coraz bliżej

Fani opolskiego festiwalu odliczają dni do rozpoczęcia wydarzenia. Na scenie pojawić mają się znane i lubiane gwiazdy, w tym między innymi Maryla Rodowicz wspólnie z Heleną Vondrackową, Sławomir, Justyna Steczkowska, zespół Pectus, czy marek Piekarczyk. Wiele występów pozostaje nadal tajemnicą. Spekuluje się, że ma to związek z problemami organizatorów z pozyskaniem artystów.

Wielu artystów nie chce, aby słuchacze kojarzyli ich z występami w Telewizji Polskiej. Tak jest między innymi w przypadku zespołu Kwiat Jabłoni, którego liderka podkreśla, że w życiu trzeba mieć jakieś zasady i wybierać miejsca, gdzie chce się występować. Na scenie z pewnością nie zobaczymy też Dody, co ma mieć związek z faktem, że żona Jacka Kurskiego nie darzy jej sympatią.

Zespół Zmieszani nie kryje oburzenia

Nieodłącznym elementem opolskiego festiwalu jest koncert Debiutów i Premier. Zgodnie z zapisami regulaminu utwory, jakie zostają dopuszczone do koncertu nie mogły być znane opinii publicznej przed dniem 31 grudnia 2021 roku.

Rada dopuściła do konkursu dwa utwory, które łamały ten zapis festiwalowego regulaminu. Mowa o premierowym utworze "Nie chcę dzisiaj zapomnieć" Janusza Radka oraz piosence "Na wspak" zespołu Zmieszani, który miał pojawić się w trakcie koncertu Debiuty. Ostatecznie Rada Artystyczna zdecydowała się zdyskwalifikować oba utwory.

Romek Gąsiorowski ze Zmieszanych przyznał, że decyzja Rady wywołała w nim ogromny żal. Przy okazji pod wątpliwość poddał kompetencje członków jury, wskazując, że w nieodpowiedni sposób interpretują regulamin.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Córka Pawła Golca idzie w ślady ojca. Dziewczyna zachwyca swoim talentem wokalnym

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prezydent Andrzej Duda odwiedził niedawno Kijów. Jak przebiegała wizyta głowy naszego państwa w Ukrainie

O tym się mówi: Jest szansa na poprawę standardu życia samotnych emerytów. Rząd szykuje kolejne zmiany