Jak przypomina portal "Goniec", ceny owoców budzą w tym roku wyjątkowo dużo emocji. Resort rolnictwa postanowił wziąć pod lupę truskawki dostępne na rynku. Uwaga ma skupiać się zarówno na ich cenie, jak i kwestii ich "podrabiania". O co dokłanie chodzi?

Minister rolnictwa zapowiada interwencje w sprawie truskawek

Wysoka inflacja odbija się na cenie usług i produktów. Owoce niestety nie stanowią tu wyjątku. Szef resortu rolnictwa zapowiedział, że nie wyklucza swojej interwencji w zakresie cen truskawek. Nie będzie to jedyne, na czym resort chce się skupić w kontekście truskawek. Lewica wskazuje, że producenci fałszują kraj pochodzenia sprzedawanych truskawek.

Zdarza się, że sprzedają importowane zza granicy owoce, jako krajowe. Tylko w ubiegłym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył w związku z podobnymi działaniami kary na łączną sumę 140 mln zł. Henryk Kowalczyk podkreślił, że tego rodzaju praktyki są niedopuszczalne.

Henryk Kowalczyk/YouTube @Rmf Fm
Henryk Kowalczyk/YouTube @Rmf Fm
Henryk Kowalczyk/YouTube @Rmf Fm

Skąd wyższe ceny truskawek?

Ceny wielu produktów poszybowały mocno do góry. Niestety ceny owoców nie są tu wyjątkiem. Wzrosty cen, mają związek między innymi z rosnącymi kosztami produkcji. Nie bez znaczenia ma olbrzymi wzrost cen nawozów.

"Na dopłaty do zakupionych nawozów przeznaczyliśmy historycznie rekordową wysokość środków finansowych, blisko 4 miliardy złotych" - powiedział minister rolnictwa. Dodał, że rozumie ogromne rozgoryczenie zarówno po stronie klientów, jak i rolników.

Jak oceniacie ceny truskawek?

To też może cię zainteresować: Przedstawicielka resortu rodziny, pracy i polityki społecznej mówi o 15 emeryturze i drugiej waloryzacji. Czy seniorzy mogą liczyć na zastrzyk gotówki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski ma kiepski wieści dla polskiego rządu. Przewiduje poważną aferę, która ma wstrząsnąć polityką. Co się stanie według jasnowidza

O tym się mówi: Rolnik szuka żony: Ania i Grzegorz Bardowscy wyglądali niezwykle stylowo podczas Pierwszej Komunii. Żona rolnika zadała szyku. Para nie oszczędzała