Drożdże nieodłącznie kojarzą nam się z kuchennymi wypiekami. Dodajemy je do ciast, dzięki czemu szybko wyrastają na pulchną masę. Okazuje się jednak, że drożdże możemy zastosować także w ogrodzie.

Wiedzieliście o tych właściwościach?

Dzięki swoim walorom, drożdże są świetną odżywką dla wielu roślin. Warto zaznaczyć, że drożdże są bogate w witaminy z grupy B, które zapewniają roślinom zdrowy wzrost. Dodatkowo w ich skład wchodzi między innymi fosfor, magnez i potas. Pierwiastki te odpowiadają za zdrowy rozwój upraw. Wśród plusów drożdży możemy wyróżnić także niezwykle łatwą dostępność oraz niską cenę!

Jak podaje portal Interia, drożdże świetnie sprawdzą się w uprawach pomidorów. Skutecznie walczą one z zarazą ziemniaczaną, która w dużym stopniu zagraża pomidorom. Co więcej, drożdże poradzą sobie także z mączniakiem rzekomym, który atakuje ogórki!

Warto zastosować taką terapię dla swoich roślin!

Roztwór z drożdży i wody przyda się także do podlewania krzewów oraz kwiatów! Możemy go zastosować między innymi do upraw lawendy, róż, bukszpanu czy tuj. Taki roztwór może być zastosowany także do podlewania storczyków, które błędnie uważane są za trudne w uprawie kwiaty!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ