Konkurs Eurowizji w ostatnich czasach jest bardzo popularny w naszym kraju. Co roku przed telewizorami zasiadają tysiące widzów i z uwagą obserwują zmagania uczestników. Nie inaczej było i w tym roku, chociaż tegoroczny konkurs zakończył się dość emocjonująco.

Wiele emocji towarzyszyło tegorocznym zmaganiom

Wszyscy wierzyliśmy chyba w to, że liderem tegorocznego konkursu zostanie nasz reprezentant – Krystian Ochman. Niestety, stało się inaczej i polski muzyk zajął dopiero dwunastą lokatę, a konkurs wygrała reprezentacja z Ukrainy.

To jednak nie koniec rozczarowań. Niedługo po zakończeniu konkursu okazało się, że ukraińskie jury nie przyznało polskiemu wykonawcy ani jednego głosu! Natomiast nasi sędziowie oddali dla ukraińskiego reprezentanta aż dwanaście punktów!

Ostre słowa w kierunku Idy Nowakowskiej

Jak podaje portal Pomponik, po konkursie Eurowizji oberwało się także Idzie Nowakowskiej, która to ogłaszała werdykt polskiego jury. Kiedy mówiła o punktach przyznanych Ukrainie, zdecydowała się na nieco dłuższe przemówienie.

- Mam zaszczyt powiedzieć, że w tym roku 12 punktów z Polski wędruje do kraju, który imponuje nam swoją odwagą, ale nie tylko dlatego. Zachwycają artystyczną kreatywnością. Sława Ukrajini – powiedziała prezenterka.

Dodatkowo Ida Nowakowska wykonała gest Victorii, co jak wiemy oznacza zwycięstwo. Innego zdania jest jednak rosyjska propaganda. W sieci pojawiają się bowiem komentarze, że nasza prezenterka wykonała nazistowski gest pozdrowienia.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ