Finał Eurowizji odbył się w minioną sobotę ale nadal wywołuje ogromne emocje. Pod lupą znalazły się wyniki głosowania zwłaszcza, że głosy z kilku krajów, w tym Polski, zostały anulowane.

Portal „Pomponik” podał, że według EBU nasze jury miało wziąć udział w procederze manipulacji i miało umawiać się z innymi krajami na wymianę punktów w drugim półfinale.

„Sześć państw otrzymało karę w postaci anulowania punktów jurorskich przyznanych przez lokalne komisje i brak możliwości udziału jury w finale ESC 2022” - ujawnił Dziennik Eurowizyjny.

Z tego powodu nasze punkty zostały rozdzielone zgodnie z algorytmem na podstawie głosowań innych państw regionu. Podobna sytuacja miała miejsce między innymi z San Marino, Rumunią i Czarnogórą.

Na razie nie wiadomo kto zawinił, ani jaki był skład polskiego jury.

Krytyka Idy Nowakowskiej

Dziennik Eurowizyjny uznał także za nieodpowiednie zachowanie naszej prezenterki. Podczas finału punktację przekazywała Ida Nowakowska, która wykorzystała okazję by wspomnieć o sytuacji u naszych sąsiadów. Wypowiedź zakończyła też hasłem „Chwała Ukrainie”.

Zostało to uznane za włączanie do konkursu kontekstu politycznego i negatywnie odebrane przez organizatorów.

Ostatecznie Eurowizję zwyciężyła Ukrainie, a Polska znalazła się na dwunastym miejscu. Podobał Wam się tegoroczny konkurs?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Zatrzymano dwóch nastolatków, którzy zastraszali swojego rówieśnika. Ich czyny są poniżej wszelkiej krytyki. Sprawą zajęła się policja i sąd rodzinny

Jak informował portal „życie.news”: Proces Johny'ego Deepa i Amber Heard nadal trwa. Znajoma Deepa nie ukrywa, co sądzi o jego byłej żonie. To "socjopatyczny kucyk pokazowy"

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Barbara Kurdej-Szatan nic sobie nie robi z problemów z prawem i łamie kolejne przepisy. Aktorka jechała jak pirat drogowy. Przyłapali ją paparazzi

Sprawdź również ten artykuł: Marcin Prokop kontra internauci. Nieprzyjemna sytuacja pod wpisem gwiazdora TVN. Prezenter odpowiedział na sugestię w nieprzyjemny sposób. O co poszło