Jak podaje portal "Geekweek", Orbital Assembly podzielił się planami otwarcia kosmicznego hotelu. Z przedstawionej koncepcji wynika, że pierwsi turyści mogliby zająć pokoje z widokiem na Ziemię już za trzy lata! Poznajcie szczegóły.

Pomysł kosmicznego hotelu

O otworeniu kosmicznego hotelu firma Orbital Assembly mówi już od dłuższego czasu. Swoją koncepcję przedstawiła już w 2019 roku. Dzięki osiągnięciom Elona Muska, Jeffa Bezosa, czy Richarda Bransona, pomysł ten może już niebawem się urzeczywistnić. Tym bardziej, że osób zainteresowanych kosmiczną turystyką jest wiele.

Pierwszy pomysł stacji hotelu, został zainspirowany "2001: Odyseją Kosmiczną" Stanleya Kubricka. Stacja-hotel miałby się składać z połączonych ze sobą modułów. Łącznikiem między nimi miałaby być specjalna winda.

Kosmiczny hotel będzie się rozrastał

Pierwszy pionierski hotel przyjmowałby 28 kosmicznych turystów i stałoby się to już w 2025 roku. Dwa lata później miałby zostać otwarty Voyager Station, w której mogłoby przebywać nawet 400 turystów jednocześnie.

W obiekcie ma być dostępna również strefa biznesowa, w której będzie można skorzystać z biur i sal konferencyjnych. Nie da się ukryć, że początkowo będzie się trzeba liczyć z wyjątkowo wysokimi cenami. Z czasem jednak, kosmiczna turystyka ma stać się tańsza i zdecydowanie bardziej dostępna.

Kosmiczny hotel/YouTube @TheSimplySpace
Kosmiczny hotel/YouTube @TheSimplySpace
Kosmiczny hotel/YouTube @TheSimplySpace

Przedstawiciele firmy zapewnił, że "robią wszystko, co tylko można, aby kosmos był dostępny dla każdego, a nie tylko dla bogatych". Firma zdecydowała się pokazać, jak będzie wyglądał kosmiczny hotel.

Myślicie, że faktycznie uda się uruchomić kosmiczny hotel już za trzy lata? Zdecydowalibyście na taki nocleg?

To też może cię zainteresować: W taki sposób Donald Tusk spędza majówkę. Po raz kolejny udowodnił, że nie ma dla niego zadań niemożliwych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Lewandowska pokazała zdjęcie z porodówki. Do Lewych płyną gratulacje. Rodzina ma co świętować

O tym się mówi: Nie cichnie zamieszanie wokół Kasi Cichopek. Czy aktorka przypłaci je utratą roli w "M jak miłość"