Przysmaki, które można dostać podczas lotu samolotem są przygotowywane na skalę produkcyjną i eksportowane do różnych krajów na całym świecie. To ciasto stało się szczególnie popularne na Tajwanie za sprawą podawania go w liniach lotniczych. W tym kraju powstała nowa wersja, ale nie gorsza niż oryginał.

Jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, gdy chcemy przygotować ten deser. Po pierwsze, ilość składników jest uzależniona od wielkości formy. W naszym przepisie używamy kwadratowej 18-centymetrowej formy lub naczynia do pieczenia. Po drugie ciasto jajeczne zawsze jest pieczone w niskiej temperaturze w kąpieli wodnej w piekarniku. To naprawdę niezwykłe wypiek, który zachwyci gości!

Składniki:

  • 100 g mąki pszennej
  • 100 g masła
  • 100 ml mleka
  • 100 g cukru
  • 6 jajek
  • ekstrakt waniliowy


Przygotowanie:

1.Oddziel białka od żółtek. Przesiej mąkę, aby ją napowietrzyć. Następnie wymieszaj mleko i masło w rondelku.

2. Rozpuść składniki w rondelku na małym ogniu, uważając, by ich nie przypalić. Następnie wlej gorącą mieszankę do mąki i dokładnie wymieszaj. Do ciasta dodawać kolejno żółtka.

screen YT
screen YT
screen YT

3. Następnie dodaj do smaku płynny ekstrakt waniliowy. Białka ubij z cukrem na sztywną pianę. Na koniec połacz obie masy.

4. Delikatnie wymieszaj całość. Mieszaj ciasto zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

screen YT
screen YT
screen YT

5. Owin starannie kwadratowe naczynie do pieczenia folią spożywczą po zewnętrznej stronie. Następnie zawiń w folię aluminiową, a wnętrze wyłóż grubym pergaminem.

screen YT
screen YT
screen YT

6. Wlej ciasto do formy i wyrównaj powierzchnię. Formę z ciastem wkładamy do drugiej formy o większym rozmiarze. Tę napełniamy gorącą wodą o temperaturze co najmniej 80 stopni.

screen YT
screen YT
screen YT

7. Umieść ciasto w kąpieli wodnej w piekarniku i piecz 65-70 minut w temperaturze 150 stopni.

screen YT
screen YT
screen YT

W ten sposób powstaje tajwański placek jajeczny „Castella”. Podawaj deser, krojąc go na prostokątne porcje. Przysmak można również posmarować domowym kremem, np. budyniowym. Smacznego!

To też może cię zainteresować: Rynek miasta zapełnił się pustymi wózkami dziecięcymi. Miasto uczciło pamięć dzieci, które padły ofiarą Rosjan

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Popularni wróżbici zdradzają, jaka przyszłość czeka Władimira Putina. Czy czas jego rządów dobiega końca

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o obronie ojczyzny. Odbyło się to w szczególnych okolicznościach