Ale po jakimś czasie stworzyłam już całą lemoniadę i ciasto cytrynowe z bezą, jakie tylko dam radę, w mojej szafce stoją słoiki konserwowych cytryn, a wszelcy moi znajomi wychodzą z mojego domu z torbą pełną cytrynowych gadżetów.

Zrób uniwersalny środek czyszczący

Weź skórki z około pięciu cytryn (jednak będzie to zależne od wielkości twojego słoika) i włóż je do sporego słoika, napełnij go do góry białym octem destylowanym i wstaw do szafki z dala od bezpośredniego światła słonecznego na około 2 tygodnie. Odcedź skórki i wlej roztwór do butelki z rozpylaczem. Używaj go na blatach kuchennych, w łazience, wszędzie tam, gdzie jest brudno!

Odśwież swój kosz na śmieci

Jeśli twój kosz na śmieci jest trochę na nosie, po prostu weź skórki z cytryny – pamiętając, aby usunąć jak najwięcej miąższu – i umieść je w koszu pod plastikową torbą. To doda cytrynowego zapachu, który jest o wiele przyjemniejszy niż sztuczny. Po prostu wymieniaj je co tydzień.

Czyste ekspresy do kawy i czajniki

Osad często zalega na ekspresie i czajniczkach, w miejsce ściernego środka czyszczącego, dodaj skórki dwóch cytryn, 2 łyżki soli i filiżankę lub dwie lodu do chłodnego garnka. Wiruj tam przez kilka minut lub dopóki nie zauważysz, że wszystko się rozpuści, będzie czysty jak łza!

Skórki cytrynowe są także używane do upieczenia pysznego ciasta, można je kandyzować, albo dodać świeże, sparzone i potarte na tarce. Służą jako ozdoba, albo jako odstraszacz na koty, gdy nie chcemy, aby wchodziły nam na parapet, gdzie stoją donice z kwiatami. Ile gospodyń domowych, tyle propozycji i kreatywnych pomysłów!

O tym się mówi: Władimir Putin zarządził wzmocnienie zachodnich granic Rosji. Czego zaczął się obawiać

Zerknij tutaj: Jak w pięć minut łatwo wyczyścić kran z osadu i kamienia. Pomocne, gdy woda rozpryskuje się na boki

Nie przegap tego: Związek Kasi Cichopek i Marcina Hakiela to już przeszłość. Aktorka i tancerz wydali specjalne oświadczenie