Baterie kuchenne i łazienkowe często nie są wzbogacone o filtry, które oczyszczają i odkamieniają wodę. Z tego względu z biegiem czasu tworzy się na nich osad i kamień wodny, który uniemożliwia normalny przepływ wody.

Kamień i osad w zależności od twardości wody, może pojawić się błyskawicznie. Często na nowych bateriach już po około pół roku użytkowania pojawia się brzydki osad. Strumień wody z takiego kranu spływa nierównomiernie i rozpryskuje się na boki. Jest to nie tylko nieestetyczne ale także niepraktyczne.

W tym artykule pokażę Ci, jak łatwo wyczyścić kran z osadu i kamienia w 5 minut.

Metoda jest tania i nie wymaga zakupu drogich narzędzi czy środków chemicznych.

Najpierw należy odkręcić siatkę z kranu, którą musimy oczyścić z osadu i kamienia wodnego. Odkręca się dość łatwo za pomocą klucza.

screen YT
screen YT
screen YT

Siatka jest odkręcana, nazywana jest perlatorem do baterii.

Ten perlator w kranie służy do oszczędzania wody, a także do jej filtrowania, dlatego ważne jest, aby utrzymać go w czystości.

Do szybkiego czyszczenia potrzebujesz małego pojemnika, włóż do niego perlator i wlej kilka łyżeczek kwasu cytrynowego na wierzch.

Następnie dodaj wrzącą wodę i wymieszaj dla lepszego rozpuszczenia kwasu cytrynowego. Reakcja nie trwa długo i od pierwszych sekund zaczyna się aktywne uwalnianie bąbelków gazu, w wodzie widoczne są już kawałki kamienia wodnego, które odpadły.

Aby woda stygła wolniej, możesz przykryć kubek, pozostawiając niewielką szczelinę. Pięć minut później kamień wodny powienien odpaść płatami. Perlator będzie wyglądał jak nowy.

Następnie zainstaluj perlator ponownie na swoim miejscu i sprawdź, jak teraz płynie woda.

W ten sposób możesz łatwo wyczyścić perlator kranu w pięć minut bez użycia drogich produktów.

O tym się mówi: IMGW wysłało pilne ostrzeżenia dla mieszkańców Polski. Miliony ludzi otrzymały alert RCB

Zerknij tutaj: Irena Kamińska-Radomska szczerze powiedziała, co myśli na temat stylu Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama nie będzie z tych słów zadowolona