Kobieta zdradziła banalny trik, który pozwala pozostawić półki w piekarniku lśniące bez potrzeby niekończącego się szorowania – a to nic innego, jak zamrożony płyn do mycia naczyń.

Zamroziła płyn do mycia naczyń

Użytkowniczka TikTok Tanya Home Inspo z Wielkiej Brytanii podzieliła się twórczym sposobem usuwania przypalonej żywności z piekarnika. Tanya, pracownica NHS, która systematycznie dzieli się instrukcjami dotyczącymi porządkowania na swoim koncie, powiedziała, jak łatwo czyściła swoje półki, zamrażając płyn do mycia naczyń w tacce na kostki lodu.

Następnie pociera brudną powierzchnię zamrożonymi bryłami, a tłuszcz „po prostu zsuwa się”, a Tanya pokazuje efekty przed i po myciu.

W klipie nazwanym „Washing up liquid hack”, który Tanya wrzuciła niedawno, maniaczka sprzątania pokazuje, jak w miejsce używania gąbki lub druciaka, czyści swoje półki w piekarniku zamrożonym płynem do mycia naczyń.

@tanyahomeinspo Washing up liquid hack #clean #cleantok #cleanwithme #hincher #washingupliquid #fairyliquid #hinching #cleaninghacks #tanyahomeinspo ♬ original sound - Tanya Home Inspo | Home Hacks

Wlewa produkt do tacki na kostki lodu przed zamrożeniem go, aż stanie się stały. Po zamrożeniu stosuje kostki do ścierania tłustych półek, a przypalone jedzenie „po prostu się ześlizguje”. Następnie myje półki, odsłaniając błyszczącą odmianę w filmie, który podobał się ponad 5000 razy.

O tym się mówi: Poruszające zdjęcie z Ukrainy obiegło sieć. Zostało zrobione w sklepie spożywczym

Zerknij tutaj: W polskich miastach organizowana jest pomoc Ukrainie. Jest pilnie potrzebnych bardzo dużo rzeczy. Mamy listę

Nie przegap: Najnowsze zdjęcia Anny Lewandowskiej wywołały w sieci poruszenie. Internauci zastanawiają się, co stało się twarzą żony Lewego