Jak przypomina portal "O2", mieszkańcy Ukrainy już 7. dzień walczą z rosyjską agresją na ich ojczyznę. Rakiety spadają na ukraińskie miasta, na ulicach toczą się walki. W tych trudnych czasach nie brakuje jednak gestów, które przywracają wiarę w ludzi i poruszają serce. Dowodem na to jest zdjęcie zrobione w sklepie spożywczym, które obiegło sieć. Poznajcie szczegóły!

Dramatyczna sytuacja mieszkańców Ukrainy

Agresja rosyjska na Ukrainę trwa. Coraz częściej oiarami ataków jest ludność cywilna. Rośnie bilans zabitych i rannych, a ataki rakietowe na kolejne ukraińskie miejscowości nadal trwają. Większość czas cywile spędzają w schronach, a kiedy choć na chwilę zrobi się bezpiecznie, wychodzą do sklepów, z których część nadal pozostaje otwarta.

Część właścicieli sklepów pozostawiła je otwarte, choć nie ma w nich obsługi. Media społecznościowe obiegła fotografia, na której widać, że klienci zostawili pieniądze za zabrany z półek towar w jednej z lodówek. Jest to dowód na to, że w tych nieludzkich okolicznościach nie brakuje jeszcze przyzwoitości i ludzkich odruchów.

Druga tura rozmów

W cieniu wciąż trwających działań wojennych, w środę wieczorem mają się odbyć kolejne negocjacje między delegacjami napadniętej Ukrainy i Rosji. Rozmowy mają się odbywać w takim samym składzie, co pierwsza ich runda.

Jak donosi portal "Glavcom", w trakcie odbywających się w poniedziałek pierwszych rozmów, delegacja ukraińska miała zarządać, aby w przyszłości Ukraina była krajem o statusie "neutralnym", a także uznała niepodległość separatystycznych republik w Donbasie, które miałyby się mieścić w obszarach administracyjnych obwodu donieckiego i ługańskiego. Strona ukraińska miała apelować do Rosjan o wstrzymanie ostrzału terenów Ukrainy.

Myślicie, że zapowiedziane na dziś rozmowy przyniosą wreszcie zawieszenie broni?

To też może cię zainteresować: Jacht Putina przechwycony przez Anonymous. Warte niemal 100 milionów dolarów maleństwo zwiało "do piekła"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Generał Mieczysław Bieniek zdradził możliwe scenariusze rozwoju sytuacji w Ukrainie. Czy Putin może zostać pozbawiony władzy

O tym się mówi: Rosyjski agresor działa 7 dzień na terenie Ukrainy. Prezydent Zełenski złożył Putinowi pewną obietnicę. O co chodzi