Jest to wyceniany na blisko 100 milionów dolarów jacht, który składa się z trzech pięter i był ostatnio poddawany przeróbkom i naprawom w stoczni w Hamburgu w Niemczech.

Luksusowy jacht prezydenta Rosji odpłynął do "piekła"?

Putin poprosił jednak o przeniesienie go na terytorium Rosji, obawiając się, że zostanie zatrzymany z powodu działań przeciwko Ukrainie, jednak nie uratował go Anoleaks, kolektyw powiązany z Anonymous, który ujawnił dziennikarzowi Ryanowi Gallagherowi, że udało im się manipulować System Automatycznej Identyfikacji (SAI), który pozwala śledzić położenie statków na całym świecie.

„Zmienili miejsce docelowe jachtu na „piekło”, a także zmienili jego znak wywoławczy na „FCKPTN”. Powiedzieli, że chcą umieścić jacht w zasięgu pakietów sankcji, a także wywołać na chwilę uśmiech na niektórych twarzach w tych mrocznych czasach.

Na twitterowym profilu dziennikarza śledczego Ryana Gallagera pojawiła się zaskakująca informacja na temat kroków podjętych przez Anonymous, aby zagrać na nosie dyktatorowi - Putin ma podobno luksusowy jacht o wartości 97 milionów dolarów o nazwie „Graceful”. Grupa anonimowych hakerów w sobotę wymyśliła sposób na bałagan z danymi o ruchu morskim i sprawiła, że wyglądało to tak, jakby jacht rozbił się na ukraińskiej Wyspie Węży, a następnie zmienił miejsce docelowe na „piekło”.

Hakerzy związani z bratnim dla Anonymous - Heanonluss - poinformowali dziennikarza, że dokonali, tego manipulując morskim automatycznym systemem identyfikacji służącym do śledzenia i lokalizacji statków na całym świecie.

O tym się mówi: Dzieci w Rosji zrobiły plakat i z kwiatami poszły z rodzicami pod ukraińską ambasadę. Zostały aresztowane przez policję

Zerknij tutaj: W polskich miastach organizowana jest pomoc Ukrainie. Jest pilnie potrzebnych bardzo dużo rzeczy. Mamy listę