Dni zaczynają się wydłużać, o czym marzy każdy ogrodnik! Temperatury mogą się ogromnie różnić w lutym, przy czym niskie temperatury wynoszą 0,5 ºC, a najwyższe temperatury sięgają 10 ºC.

Co możemy zrobić w ogrodzie już w lutym?

W słoneczne dni w lutym, zwłaszcza pod koniec miesiąca, zakwitną narcyzy, cyklamen i krokusy, które dołączą do przebiśniegów. Jednak luty może mieć jedne z najzimniejszych dni dostarczających deszcz, silne mrozy, a czasami śnieg. Z tego powodu nie spiesz się z wysiewem nasion, albowiem może jeszcze nadejść zimowa pogoda.

Przycinamy zarośnięte krzewy

Dla krzewów i drzew liściastych, które stały się zbyt duże i zniekształcone, luty to doskonały czas na ich przycięcie.

Pierwszym krokiem do przycinania jest wycięcie wszystkich martwych lub skrzyżowanych gałęzi z powrotem do stawu. Jeśli Twoja roślina jest za duża, lepiej przycinać ją lekko, a nie drastycznie.

Dzieje się tak, gdyż im silniej przycinasz, tym energiczniejszy jest wzrost. Po przycięciu nakarm rośliny odpowiednim nawozem.

Jeśli pogoda jest sprzyjająca, można przyciąć wszelkie odporne rośliny zimozielone, takie jak wawrzyn, które stały się zbyt duże.

Krzewy kwitnące późno, takie jak buddleia i lavatera, można mocno przycinać. Twarde przycinanie oznacza przycinanie roślin prawie do poziomu gruntu, pozostawiając tylko parę pąków na każdej łodydze.

Kompletne zimowe kopanie

Zimowe kopanie nowych grządek i pustych zagonów musi zostać zakończone na liście lutowych prac ogrodniczych.

Jest to jednak bardzo zależne od pogody, ponieważ nie należy chodzić na ziemię do ogrodu w celu jego oporządzania, jeśli jest bardzo mokra lub zamarznięta gleba.

O tym się mówi: Kłótnie w domu Pauliny Krupińskiej i Sebastiana Karpiel-Bułecki. Prezenterka zdradza kulisy

Zerknij tutaj: Tomasz Lis nie przebierał w słowach. "Ktoś musi wytłumaczyć madame Szydło". O co dokładnie chodzi

Nie przegap tego: Jarosław Kaczyński niespodziewanie przerwał milczenie. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń. Czego dotyczyły