Jak podaje portal "Super Express", nikt nie spodziewał się, że Jarosław Kaczyński postanowi zabrać głos. Szef Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się skomentować wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a także słowa Zbigniewa Ziobry.

Wyrok TSUE i komentarz Jarosława Kaczyńskiego

W środę 16 lutego TSUE przedstawiło werdykt w sprawie skargi Polski i Węgier na mechanizm warunkowości, który wiąże wypłatę środków z przestrzeganiem praworządności. Z orzeczenia wynika, że jest on zgodny z prawem obowiązujcym w Unii Europejskiej. Zapytany o wyrok Jarosław Kaczyński przyznał, że był on do przewidzenia.

Jednocześnie prezes PiS stwierdził, że obserwujemy obecnie ograniczenie suwerenności państwa członkowskich. Dodał, że nie chciałby używać w tym kontekście słowa "walka", ale nie byłoby ono w tym przypadku bezzasadne.

Jarosław Kaczyński odniółs się również do słów Zbigniewa Ziobry o błędzie "premiera Mateusza Morawieckiego". Prezes PiS przyznał, że jest zawiedziony słowami lidera Solidarnej Polski i że z pewnością nie służą one "wspólnej sprwie, czyli utrzymanie suwerenności. Dodał również, że "dziwi się panu ministrowi, ale takie rzeczy się zdarzają".

Zbigniew Ziobro/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Zbigniew Ziobro/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Zbigniew Ziobro/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość

Optymizm Jarosława Kaczyńskiego

W tym samym wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu, prezes Kaczyński zaznaczył, że jest pełen optymizmu co do tego, że uda się szczęśliwie rozwiązać spór jaki Polska ma z instytucjami unijnymi.

Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info

W optymistycznym tonie prezes PiS mówił również o napiętej sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Przyznał, że choć Putin wykorzystuje armię, żeby destabilizować sytuację u naszych zachodnich sąsiadów, ale jego zdaniem wcale nie musi dojść do agresji, choć nie jest to wykluczone.

Co sądzicie o słowach Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Rząd zapowiedział czternastą emeryturę. Na jakich zasadach będzie przyznawane seniorom

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Kobieta poszła do second-handu. Znalazła tam niezwykły plecak. W nim była wielka niespodzianka

O tym się mówi: Zanim stał się sławny, doszedł do finału pierwszej edycji programu "Idol". Co słychać u Szymona Wydry