Niektórzy posiadacze zwierząt domowych i wielbiciele kotów wolą mieć w swoich domach określone rasy.

Nietypowe rasy kotów mogą być zdumiewająco drogie ze względu na dziesiątki uwarunkowań, takich jak niski wskaźnik płodności, rzadkość występowania lub modę. Koty są jednymi z najpowszechniejszych zwierząt domowych na świecie i można je znaleźć w wielu różnych gospodarstwach domowych na całym świecie.

Zwykle nie są to zwierzęta potrzebujące skomplikowanej pielęgnacji, jak to bywa w przypadku psów i są względnie nieskomplikowane w utrzymaniu. Mogą się myć same i nie trzeba ich wyprowadzać na spacery, więc są znakomitymi zwierzakami dla ludzi, którzy prowadzą intensywne życie.

Oto trzy najdroższe kotów na świecie

Kot Ashera

Ashera to jeden z najegzotyczniejszych kotów domowych na świecie. Podobnie jak koty bengalskie, został początkowo wyhodowany z lampartów azjatyckich. Jest to ogromnie rzadka rasa i jest sporo większa niż typowy kot domowy, osiąga wysokość półtora metra i może ważyć od 12 do 15 kilogramów. Jego cena może przekroczyć 100 tysięcy dolarów.

Kot Savannah

Savannah, drugi najkosztowniejszy kot na świecie, jest równocześnie najwyższym kotem na świecie i znalazł miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Mieszaniec rasy afrykańskiego serwala i domowego kota, jest zakazany w kilku częściach świata, w tym w kilku stanach USA, albowiem nie jest uważany za domowego pupilka. Cena za tego kota sięga do 50 tysięcy dolarów.

Kot Bengalski

Kot bengalski to jedna z najpowszechniejszych i najdroższych ras kotów na świecie. Początkowo krzyżówka egipskiego Mau i azjatyckiego kota lamparta, bengal ma kilka unikatowych cech, takich jak umięśniona budowa, ogromne okrągłe oczy i wzory sierści, które występują w różnych kolorach, w tym brązowym, srebrnym / szarym, czarnym lub białym. Kosztować może do 25 tysięcy dolarów.

O tym się mówi: To miasto ciągle skute jest lodem. Najmroźniejsze miasto świata. Jak ludzie tam żyją

Zerknij tutaj: Jedna z dużych sieci handlowych szuka pracowników. Wiadomo, na jakie zarobki można liczyć