Nie ulega wątpliwości, że nie bez powodu pies okrzyknięty jest najlepszym przyjacielem człowieka. W sieci mamy mnóstwo tego dowodów w postaci filmów, opisanych historii i zdjęć.

Pies rzuca się z ratunkiem leżącej kobiecie

Psy odgrywają szczególną rolę w świecie poszukiwań i ratownictwa. Ich niesamowity zmysł węchu, ulepszony słuch, widzenie w nocy, wytrzymałość i zdolności adaptacyjne nieustannie okazują się nieocenione w próbach zlokalizowania osób zaginionych, zagubionych lub rannych. Dzięki swoim niezwykłym zdolnościom psy mogą często skrócić czas spędzony na poszukiwaniach, zwiększając tym samym szanse na odnalezienie zaginionego żywego. Eksperci szacują, że jeden zespół psów może być tak skuteczny jak 20 do 30 wyszkolonych ludzkich poszukiwaczy w lokalizowaniu zaginionej osoby w określonym czasie.

Wielu ludzi kochających czworonogi, decyduje się na wyszkolenie ich do czynności, które idealnie pasują do danej rasy i jej predyspozycji.

Owczarki niemieckie mają to do siebie, że mogą być idealnymi funkcjonariuszami policji, obrońcami, lub pracownikami służby celnej. To nagranie przedstawia owczarka niemieckiego wykonującego podstawowe czynności resuscytacyjne na leżącej kobiecie.

Możemy zobaczyć psi masaż serca, oraz sposób, w jaki mądry piesek sprawdza, czy kobieta oddycha, czy jeszcze nie. To zachwyciło widzów i obserwatorów zdarzenia.

Należy podkreślić, że piesek nie poddaje się w czynnościach ratunkowych do momentu, gdy zauważy oddech poszkodowanej pani.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ciąg dalszy sprawy rozwodu Macieja Orłosia. Robi się gorąco w sprawie alimentów. O co chodzi

Zerknij też tutaj: Rafał Szatan mierzy się z problemami zdrowotnymi. Konieczna jest operacja. Co dolega mężowi Barbary Kurdej-Szatan

Nie przegap tego: Wiadomo już, co z występem Piotra Żyły na igrzyskach w Pekinie. Na tę wiadomość fani skoczka czekali z niecierpliwością