Psychologia w ostatnich stu latach poczyniła ogromne postępy. Jednym z jej największych specjalistów był dr Carl Gustav Jung, który wyróżnił szesnaście różnych typów osobowości u ludzi.

„Zastanawiając się nad tym, natrafiłem na problem typów. Bo właśnie to, do jakiego typu psychologicznego należymy, określa i z góry ogranicza nasze sądy” – tłumaczył szwajcarski psychiatra i psycholog.

Jak podaje portal o2.pl, jednym z nich jest Architekt. Typ typem osobowości może się jednak pochwalić zaledwie dwa procent populacji na całym świecie.

Carl Jung / YouTube: RefleksJA
Carl Jung / YouTube: RefleksJA

Architekt

Ten typ osobowości ma podobnie jak inne kilka mocnych i słabych stron. Do zalet można zaliczyć racjonalność, która pomaga im rozwiązywać różnorodne problemy, a także opieranie swoich osądów na faktach. Architekt unika kierowania się w życiu przeczuciami preferując rzetelne informacje.

Do tego takie osoby są kreatywne i zmotywowane, a także niezależne. Nie pozwalają by na drodze ich ambicji stanęły jakiekolwiek przeszkody. Są też otwarte na nowe doznania.

Z kolei wśród słabych stron można wyróżnić arogancję i nadmierną pewność siebie. Architekt ma też tendencję do negatywnego oceniania osób, które stawiają intuicję i uczucia ponad fakty.

Z tego powodu ten typ osobowości może mieć problemy w relacjach z innymi i miłości nie rozumiejąc często doświadczanych uczuć.

Znacie swój typ osobowości? Można go sprawdzić między innymi TUTAJ.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zachowanie Donalda Tuska w stosunku do młodej dziennikarki budzi kontrowersje. Polityk publicznie obraził reporterkę. O co chodzi w całej sytuacji

Jak informował portal „Życie.news”: WHO apeluje o zachowanie ostrożności. Te dane Światowej Organizacji Zdrowia budzą niepokój. O co chodzi

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Zabawna wpadka prowadzącego „Panoramę” skrytykowana przez internautów. O tym błędzie z poziomu szkoły podstawowej Karol Gnat szybko nie zapomni

Sprawdź także ten artykuł: Miejsce ostatniego spoczynku Krzysztofa Krawczyka będzie wzorowane na należącym do Elvisa? Menadżer słynnego piosenkarza zmieścił wymowną wiadomość