Najnowsze informacje dotyczące świadczeń emerytalnych mogą mocno zaskoczyć wiele osób. Już niebawem w życie prawdopodobnie wejdą ogromne zmiany w emeryturach. Wszystkie osoby pobierające owe świadczenie muszą przygotować się na prawdziwą rewolucję! O czym mowa?

Jak powszechnie wiadomo, temat emerytur w Polsce od lat pozostaje numerem jeden zarówno wśród samych zainteresowanych, jak i polityków czy mediów. Świadczenia emerytalne od dawna wzbudzają zdziwienie oraz nierzadko oburzenie ze strony społeczeństwa, ponieważ zazwyczaj wysokość otrzymywanych kwot jest śmiesznie niska.

Emeryci zadziwiająco często nie mogą pozwolić sobie na zakup podstawowych produktów spożywczych czy higienicznych, gdyż otrzymują zbyt mało pieniędzy.

Jak donoszą jednak media, już niebawem być może w życie wejdą spore zmiany. O co chodzi?

Seniorzy muszą przygotować się na zmiany!

Program Nowy Ład, który przygotowany został przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz rząd oprócz wielu innych założeń przewiduje zmiany w emeryturach. Wedle ustaleń w życie wejdą tak zwane emerytury stażowe, czyli świadczenia dla osób, które jeszcze nie osiągnęły wieku emerytalnego. Ponadto, druga zmiana dotyczy osób, które osiągnęły wiek emerytalny, ale mimo to dalej pozostają aktywne zawodowo – dla nich przewiduje się zwolnienie z podatku dochodowego.