Niestety już od kilku lat naukowcy na świecie alarmują, że poziom wód w wielu miejscach naszego globu znacząco się podniesie. Problem ten dotyczy także naszego kraju. Które z polskich miast już niebawem mogą znaleźć się pod wodą?

Sytuacja nie napawa optymizmem!

Jak informuje portal Fakt, na stronie climatecentral.org znajdują się mapy, które pokazują jak zmieni się poziom wód na świecie do 2050 roku. Według analiz przygotowanych przez ekspertów pod wodą znajdą się częściowo takie miasta jak Ustronie Morskie, Koszalin, Jarosławiec, Gdynia, Gdańsk, Szczecin, Dźwirzyno, Mrzeżyno, Niechorze czy powiat Kamień Pomorski oraz powiat Pucki i okolice ujścia Wisły. W wyniku tego miejscowościami nadmorskimi może się stać Pruszcz Gdański oraz Tczew.

W wyniku takich prognoz naukowcy z całej Polski są zgodni, że trzeba jak najszybciej podjąć kroki mające na celu zabezpieczenie polskich miast przez wzrostem poziomu Bałtyku.

Powinniśmy natychmiast podjąć kroki!

- Miejsca cenne z historycznego punktu widzenia, takie jak chociażby Gdańsk da się oczywiście za pomocą techniki obronić – wskazuje dyrektor Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Jan Marcin Węsławski.

Dodatkowo naukowiec wskazał, że w wielu miejscach zachodniej Europy trwają już dyskusje na ten temat, natomiast w naszym kraju problem ten nie został jeszcze podjęty.

Jak się okazuje, powodem podniesienia się poziomu wód jest wzrost temperatur, a co za tym idzie topnienie lodowców. Niestety, części tych zmian nie można już zapobiec, nawet gdyby w tej chwili podjęte zostały prace powstrzymujące ten proces.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TO NIE CZAS NA WIOSENNE UBRANIA I SPACERY? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI! ZIMA NIE ZAMIERZA SIĘ WYCOFAĆ? ZŁE WIADOMOŚCI DLA OGRODNIKÓW I SADOWNIKÓW

O tym się mówi w Polsce: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE CHWILE ŻYCIA KRZYSZTOF KRAWCZYKA? KOCHANEGO MUZYKA RATOWAŁA UKOCHANA ŻONA. MENADŻER MÓWI O POWODZIE TEGO, ŻE NIE MA GO Z NAMI

O tym się mówi na świecie: ELŻBIETA II NIE JEST JUŻ KRÓLOWĄ? SENSACYJNE WIEŚCI OBIEGŁY MEDIA. KTO ZOSTAŁ KRÓLEM WIELKIEJ BRYTANII? MONARCHINI MIAŁA DOKONAĆ SEKRETNEJ KORONACJI

Z życia gwiazd: NARASTA KONFLIKT POMIĘDZY MICHAŁEM WIŚNIEWSKIM, A SŁAWOMIREM ŚWIERZYŃSKIM. JAK ZAKOŃCZY SIĘ CAŁA SYTUACJA