Jak wiadomo, dziecięcy konkurs Eurowizji od kilku lat wzbudza w Polakach ogromne emocje i niedowierzanie. Wygrana Roksany Węgiel w 2018 roku, a następnie Viki Gabor w roku kolejnym były zjawiskiem wręcz niespotykanym!

Z tego względu już po raz drugi konkurs ten odbędzie się w Polsce.

Rok temu impreza odbyła się w Gliwicach, tym razem zaś będzie miała miejsce w Warszawie. Finał Eurowizji już dziś, 29 listopada o godzinie 17:00 transmitowany będzie w Telewizji Polskiej. Dziś Polskę będzie reprezentować Ala Tracz.

Jak wynika z zapowiedzi scenografów, tegoroczne show będzie wyjątkowe!

Będzie nowocześnie!

Mimo że tegoroczna edycja konkursu Eurowizji Junior, ze względu na panujące warunki epidemiologiczne będzie wyglądać nieco inaczej niż zazwyczaj, to organizatorzy dopięli wszystko na ostatni guzik sprawiając, że nawet oglądając show przed telewizorami będzie wywoływało ogromne emocje.

Konrad Smuga, dyrektor kreatywny konkursu poinformował, że podczas tegorocznej imprezy wykorzystanych będzie wiele elementów i rozwiązań technicznych, które dotychczas nie były wykorzystywane. Będzie to więc całkowita nowość wprowadzająca rozrywkę na zupełnie inny poziom.

Ponadto, wystrój sceny będzie opierał się przede wszystkim na kształcie okręgu i kuli.

- Scenografia ma być bardzo nowoczesna, definiująca konkurs organizowany dla młodych ludzi w XXI wieku. (…) Mam nadzieję, że stworzymy widowisko, które tak jak ubiegłoroczne spodoba się mieszkańcom Europy, mimo że warunki w tym roku są zupełnie inne. - mówi.

fot. viva.pl