Polscy emeryci szczególnie uwielbiają wiosnę, która jest okresem, w którym do ich portfeli trafia wieksza ilosc gotowki. Wszystko ze wzgledu na waloryzację oraz dodatkowe swiadczenia zwane trzynastymi emeryturami.

W 2021 roku nieco zmieniły się terminy wypłacania gotówki, to jednak zasady przyznawania pieniędzy pochodzących z programu Emerytura plus pozostają bez zmian. Kiedy więc świadczenia pojawia się na kontach emerytów?

Emerycie, dowiedz się, kiedy otrzymasz trzynastkę!

Bonus do emerytury
Bonus do emerytury
Bonus do emerytury

Coroczna waloryzacja emerytur ma miejsce w marcu. Wszyscy seniorzy oraz renciści, którym należy się świadczenie już od 1 marca mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. W tym roku będzie nieco inaczej.

Emeryci oraz renciści otrzymają trzynaste świadczenia 31 marca 2021 roku. Trzynastki trafia na konta świadczeniobiorców razem z emeryturą. Nie wszyscy jednak otrzymają gotówkę tego dnia.

Jak wiadomo świadczenia wpływają na konta emerytów i rencistów w różnych terminach. Mowa tutaj między innymi o 1., 5., 6., 10., 15., 20. oraz 25. dniu miesiąca. W kwietniu będzie nieco inaczej. Ci, którzy powinni otrzymać świadczenie 5-go kwietnia ze względu na święta Wielkiej Nocy otrzymają pieniądze1 dnia miesiąca. Kolejnymi dniami na otrzymanie świadczenia będą 6 i 10 kwietnia. Świadczenie na swoim koncie 15-go kwietnia zobaczą ci, którzy normalnie otrzymaliby je 20. Jeśli tego dnia nie otrzymają świadczenia z pewnością pojawi się ono 25 kwietnia.

Emeryci/Youtube @MIRA Rehab
Emeryci/Youtube @MIRA Rehab