Jak można zauważyć od dawna, brytyjska sieć handlowa Tesco od kilku dobrych miesięcy całkowicie wycofuje się z polskiego rynku. Władze sieci z racji Brexitu i własnych problemów postanowiły zakończyć funkcjonowanie w Polsce, ale nie tylko, gdyż Tesco zamyka również wiele sklepów w całej Europie.

W czerwcu ubiegłego roku pojawiła się informacja o tym, że właściciel Tesco postanowił wycofać się z Polski, wówczas z mapy naszego kraju zaczęły znikać sklepy wielkopowierzchniowe i mniejsze markety. Duża część z nich ograniczyła działalność i zmniejszyła powierzchnię.

Tesco wycofuje się z Polski! Kto zastąpi brytyjskiego giganta? Podpisano już dokumenty!

Okazuje się, że sklepy Tesco oficjalnie przejęła firma Salling Group. Jak informuje JastrząbPost, mowa tutaj o 301 sklepach, 14 stacjach paliw, siedzibie głównej i centrach dystrybucji. Wartość transakcji przejęcia to ok. 900 milionów złotych (181 milionów funtów). Grupa przejmująca Tesco to właściciel dyskontu Netto.

Zgodę na przejęcie Tesco Polska wydał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Transakcja ostatecznie ma dojść do skutku w ciągu najbliższych dni.

„W każdym z badanych miast Netto po przejęciu placówek Tesco będzie musiało konkurować z innymi dyskontami, supermarketami i hipermarketami” – wyjaśnił prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Tam, gdzie dziś znajdują się ostatnie hipermarkety Tesco powstanie Netto. Cały proces ma zająć nie więcej niż 18 miesięcy od zakończenia procedur transakcyjnych. W największych miastach Polski sieć Tesco będzie prowadzić sklepy do końca wakacji.

Jak informował portal "Życie": FOTOGRAFIE OPUBLIKOWANE PRZEZ PAULINĘ SYKUT - JEŻYNĘ ROBIĄ W SIECI PRAWDZIWY SZAŁ. INTERNAUCI SĄ ZASKOCZENI ZMIANĄ, JAKĄ WPROWADZIŁA PREZENTERKA

Przypomnij sobie: NIEZNANE DOTYCHCZAS FAKTY DOTYCZĄCE SPOTKANIA ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO I JANA PAWŁA II WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. NIKT O TYM NIE WIEDZIAŁ

Portal "Życie" pisał również: RODZINNA SIELANKA U STOCHÓW TRWA W NAJLEPSZE. JEDEN Z NAJLEPSZYCH SKOCZKÓW SPĘDZA CZAS Z NAJBLIŻSZYMI. FANI SĄ ZACHWYCENI TYM WIDOKIEM

Pisaliśmy również o: CZY BLANKA LIPIŃSKA PONOWNIE JEST W ZWIĄZKU Z BARONEM? INTERNAUCI DOPATRZYLI SIĘ JEDNEGO, MAŁEGO SZCZEGÓŁU I POJAWIŁY SIĘ SPEKULACJE O POWROCIE PARY