Najnowsze, zaskakujące informacje na temat Ojca Tadeusza Rydzyka. Jak się okazuje, znany redemptorysta z Torunia po raz kolejny otrzymał pokaźną sumę z budżetu państwa. Internauci nie kryją ogromnego oburzenia! O co chodzi tym razem?

Ojciec Tadeusz Rydzyk pochodzący z Torunia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Polsce. Zdaniem wielu – bardzo odbiega od typowego duchownego, gdyż raz po raz zaskakuje swoim zachowaniem czy słowami nie bojąc się głośno wyrażać swoich poglądów, które często wzbudzają kontrowersję i oburzenie.

Nie jest tajemnicą, że założyciel Radia Maryja żyje w zgodzie z aktualnie rządzącą partią i nierzadko otrzymuje od niej spore kwoty – ich źródłem jest budżet państwa, co mocno oburza znaczną część Polaków. Jak wynika z doniesień mediów, od początku sprawowania władzy przez PiS ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał już... 240 milionów złotych!

Kolejny zastrzyk gotówki od państwa?

Na to wychodzi! Jak tłumaczy Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza, ojciec Rydzyk w ostatnich latach otrzymywał pieniądze nawet od... Lasów Państwowych!

Fundacja Lux Veritatis w ostatnich kilku latach otrzymała kwotę około 430 tysięcy złotych! Celem miała być działalność promocyjna Lasów Państwowych, która odbywała się na wielu wydarzeniach, na przykład konferencji „Europejski Zielony Ład a interes Polski”.

Tadeusz Rydzyk/ screen yt