Czasami, gdy w grę wchodzą poważne, najczęściej nieuleczalne wady płodu, a także zagrożenie jego życia bądź życia matki, lekarze sugerują przyszłym rodzicom aborcji. Podobnie było w przypadku Sary Heller i jej męża. Portal Parenting opisał historię pary, która nie wyraziła zgody na usunięcie ciąży.

Mimo sugestii lekarzy nie zdecydowali się na aborcję

Sugestia lekarzy spowodowana była wynikiem badania USG. Okazało się, że twarzoczaszka płodu formuje się w nieprawidłowy sposób. Medycy przedstawili alternatywne rozwiązanie – ze względu na duże zagrożenie zdrowia oraz życia dziecka Sara Heller może usunąć ciążę.

Choć kobieta bardzo martwiła się o to, czy jej przyszłe dziecko będzie w stanie poprawnie funkcjonować (przez rozszczep ust i podniebienia istniało zagrożenie, że nie poradzi sobie nie tylko z jedzeniem czy piciem, lecz nawet oddychaniem), nie zdecydowała się na usunięcie ciąży.

W wieku dwóch lat Brody nie odstawał od innych dzieci. Rodzice malucha publikowali zdjęcia, jak wyglądał ze swoim schorzeniem, rozszczepionymi wargami i podniebieniem.

Sara oraz Chris musieli zapewnić mu szczególną opiekę oraz dostosowaną formę podawania pożywienia, gdyż nie był w stanie sam ssać jako niemowlę. Wykonano także operacje, które poprawiły wygląd dziecka. Teraz nad jego ustami jest tylko niewielka blizna. Może się okazać, że Brody będzie wymagał kolejnych operacji, lecz jego rodzice liczą na to, że nie będzie to potrzebne.

Warto pamiętać – choć ta para zdecydowała się na wychowanie dziecka, nie każdy byłby w stanie podołać takiemu wyzwaniu. Usunięcie ciąży, jeśli przyszli rodzice nie są w stanie zmierzyć się z wychowaniem chorego dziecka, nie jest niczym złym, w żadnym wypadku nie powinno być także powodem do wstydu. W Polsce istnieją organizacje, które pomagają kobietom, które nie zdecydują się na donoszenie ciąży, w aborcji.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MÓGŁ BYĆ TERAZ NA MIEJSCU KAMILA STOCHA. ŁUKASZ RUTKOWSKI O SWOICH ODEJŚCIU Z REPREZENTACJI. PADŁY MOCNE ZARZUTY. CO POWIEDZIAŁ SKOCZEK

O tym się mówi w Polsce: PROF. KRZYSZTOF SIMON W MOCNYCH SŁOWACH O SYTUACJI W POLSCE. „SŁUŻBA ZDROWIA WYSIĄDZIE”. CO NAS CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE

O tym się mówi na świecie: WAŻNY APEL MEDYKÓW DO KAŻDEGO RODZICA. CHWILA NIEUWAGI I MOŻE DOJŚĆ DO NIESZCZĘŚCIA, POKAZANO PRZEŚWIETLENIE 2-LATKI, KTÓRE DAJE DO MYŚLENIA

Z życia gwiazd: AUTOR NAGRANIA Z URODZIN ANDRZEJA PIASECZNEGO ZABRAŁ GŁOS. NERGAL SKOMENTOWAŁ AFERĘ WOKÓŁ WULGARNEGO FILMIKU. CO POWIEDZIAŁ