Najnowsze, wspaniałe wieści dla wszystkich miłośników sportowych rozgrywek. Dwójka naszych rodaków, Iga Świątek i Robert Lewandowski wygrali prestiżowy plebiscyt. Fani mają powody do radości! O co chodzi?

Rok 2020, mimo iż nie obfitował w imprezy sportowe, tak jednak był szczęśliwym rokiem dla kilku sportowców - między innymi dla Roberta Lewandowskiego, który zdobył wręcz nieprawdopodobną liczbę nagród i wyróżnień.

Kolejną osobą, która w ogromnym stopniu zasłużyła się dla historii polskiego sportu jest dziewiętnastoletnia Iga Świątek i jej fenomenalne zwycięstwo w konkursie French Open 2020.

Ostatnio zarówno Robert Lewandowski, jak i Iga Świątek zgarnęli kolejną, wspaniałą nagrodę do swoich kolekcji!

Najlepsi sportowcy Europy!

Ostatnio odbył się wyjątkowy, niezwykle prestiżowy 38. plebiscyt AIPS, który każdego roku wyłania najlepszych sportowców w Europie. Fani sportu mogą być naprawdę dumni z naszych rodaków, ponieważ ten zaszczytny tytuł powędrował i do piłkarza, i do młodej tenisistki!

Jest to wyjątkowa chwila, ponieważ rzadko zdarza się, aby wygrani pochodzili z tego samego kraju.

To szósty przypadek w sięgającej 1983 roku historii tego prestiżowego plebiscytu, aby wygrali go reprezentanci jednego kraju i pierwszy kiedy triumfatorami są Polacy. – podsumował prezydent AIPS Europe Charles Camenzuli.