Uwaga! Niezwykle zaskakujące i zatrważające wieści dla wszystkich miłośników wycieczek górskich. W ostatnich dniach lawina porwała aż trójkę turystów! TOPR wydało specjalne ostrzeżenie - apeluje o nie urządzanie wypraw w góry, ponieważ jest naprawdę niebezpiecznie!

Chyba każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niebezpiecznie jest w górach zimową porą. W odróżnieniu do reszty kraju, na południu kraju panuje prawdziwa, sroga zima - są ogromne zaspy, a temperatury niskie.

Na szlakach górskich jest zatem naprawdę niebezpiecznie, ponieważ nierówne, oblodzone tereny oraz zsuwające się ze zboczy gór lawiny śnieżne potrafią wyrządzić sporo szkód.

TOPR każdego roku odradza turystom wycieczki górskie w tak ciężkich warunkach i zaleca wybieranie najłatwiejszych i bezpiecznych szlaków. W przypadku wielkich zamieci zakazane są jakiekolwiek wyjścia w góry.

Okazuje się, że wielu turystów bagatelizuje możliwe ryzyko i mimo wszystko wybiera niebezpieczne trasy... Wczoraj przekonało się o tym trzech turystów, których spotkała lawina śnieżna.

Przerażający widok!

Wczoraj, w sobotę 2 stycznia 2021 roku troje turystów wybrało się na wyprawę - w przełęczy Wrota Chałubińskiego spotkała ich lawina śnieżna.

Turyści na szczęście nie zostali przysypani, lecz jedna z osób została poważnie ranna.

Tatry/ screen YT
Tatry/ screen YT
Tatry/ screen YT