Jak donosi "Super Express", poprzednia noc z 20 na 21 grudnia nie była spokojna dla mieszkańców Krakowa i okolic. Media społecznościowe zalały nagrania dziwnych, przerażających dźwięków dobiegających z ciemności nocy.

Wiele podobnych nagrań z całego świata można znaleźć w sieci

Mieszkańcy okolic Płaszowa, Starego Bieżanowa, Prokocimia i Wieliczki usłyszeli około północy bardzo niepokojące dźwięki - głośne, rytmiczne ryki. Niedługo potem, media społecznościowe zapełniły się od nagrań, które zaniepokojeni mieszkańcy wrzucili w internet z zapytaniem, co to może być. Głównie powtarzającą się teorią jest upuszczanie pary w elektrociepłowni.

Jak tłumaczy przedstawicielka PGE Agnieszka Dietrich, taki dźwięk mógł powstać podczas dodatkowego zrzutu pary, który zaistniał w wyniku uruchomienia wysokiej mocy bloku energetycznego.

Jedne nagrania ukazują dźwięk mocny, jakby obok, na innych jest bardziej stłumiony, jednak nadal złowieszczy. Czy faktycznie słyszymy upuszczanie pary?


YouTube/REDMAKS

Na przestrzeni wielu lat, w sieci pojawiło się mnóstwo podobnych nagrań na całym świecie, choć dźwięki dobiegające z głębi lasu są bardziej przerażające, co można usłyszeć na poniższej kompilacji różnych nagrań.


YouTube

Powstała teoria, że to trąby zwiastujące nadejście końca świata, który wskazywał kalendarz Majów, których błędne obliczenia swego czasu poprawił naukowiec Stephen Hawking.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"

Zerknij tutaj: Córka zaczyna spadać z mostu - reakcja taty jest natychmiastowa. Niezwykłe nagranie

Nie przegap też tego: Bursztyn i jego niesamowite energetyczne właściwości. Co kryje się w tej skamieniałej żywicy