Jak donosi "WTV", rusza właśnie 29 już edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której prezesem jest niezmiennie Jurek Owsiak. Na jego koncie na Facebooku ruszyła "Domowa orkiestra", która ma pomóc w przygotowaniach do 29 już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021 roku.

Już za niecały miesiąc 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Można już brać udział w licytacjach, z których środki trafić mają na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na platformie Allegro można wziąć udział w charytatywnych aukcjach, których w zeszłym roku było dostępnych 195 tysięcy.

(...) Pamiętajcie, że dla nas każda aukcja ma jednakową emocję. Czy jest to czerwony potwór ze słynnej włoskiej fabryki, czy jest to namalowany przez bardzo młodego wolontariusza Orkiestry obrazek, czy jest to spacer z ulubionym bohaterem naszych filmowych opowieści, obraz z aniołami. A może mistrzowska rakieta niezwykle miłej i otwartej mistrzyni sportu – wszyscy oni czynią gest, który w tych trudnych czasach dodaje ogromnej otuchy, że potrafimy wzajemnie siebie wspomagać i wspierać. (...)

Jak widać, perypetie związane z covidowymi łóżkami i sama pandemia nie były w stanie powstrzymać corocznej tradycji zbierania pieniędzy na różne obszary działalności szpitali. Miejmy nadzieję, że starsze tradycje, jak celebrowanie Bożego Narodzenia także przetrwają w niezmienionej w miarę możliwości formie.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Były minister zdrowia Łukasz Szumowski rozmawiał z Tadeuszem Rydzykiem. Wiadomo już o czym rozmawiali

Zerknij tutaj: Andrzej "Piasek" Piaseczny opublikował ważny apel. Piosenkarz prosi o pomoc. Sprawa jest bardzo poważna

Nie przegap też tego: Andrzej Duda mówi o szczepionce na koranawirus. Te słowa zaskoczyły wielu Polaków