Pani Kalina Łukaszewicz świętuje dziś swoje 108 urodziny! Najstarsza mieszkanka Gdańska przyszła na świat 25 listopada 1912 roku w Wilnie. Kobieta przeżyła dwie wojny światowe. Wraz z rodziną w 1946 przeprowadziła się do Gdańska.

Mimo tego, ze od roku pani Kalina nie wychodzi z lóżka, wciąż ma w sobie niespożyte pokłady entuzjazmu. Wesoła stulatka mieszka wraz z córką, która na co dzień opiekuje się kobietą. Niestety ze względu na pandemie koronawirusa pani Kalina nie zorganizowała hucznej imprezy urodzinowej.

Pani Kalina kończy 108 lat!

Pani Kalina kończy dziś 108 lat. Niestety od blisko roku kobieta przykuta jest do lóżka. Wszystko ze względu na wypadek, który przydarzył jej się w ubiegłym roku. Kobieta złamała wówczas nogę. Skutki zdarzenia są odczuwalne po dziś dzień. Pani Kalina nie wstaje z lóżka. Na szczęście ma w sobie spora dozę optymizmu. Choć kontakt ze staruszką jest nieco utrudniony, można liczyć na szczery uśmiech.

Z okazji swoich urodzin pani Kalina otrzymała od gdańskiego magistratu list gratulacyjny i wielki bukiet róż. Życzymy pani Kalinie wszystkiego najlepszego i kolejnych 100 lat!

Pani Kalina kończy 108 lat. Źródło Super Express
Pani Kalina kończy 108 lat. Źródło Super Express

To też może cię zainteresować: JEST DECYZJA O ZNIESIENIU ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ. OGROMNA RZESZA POLAKÓW CZEKA NA PODJĘCIE DZIAŁAŃ. SZYKUJE SIĘ SPORE NIEZADOWOLENIE OBYWATELI

O tym się mówi na świecie: TATA I JEGO DWAJ SYNOWIE PRZYGOTOWALI MNÓSTWO MATERIAŁÓW NA OPAŁ. TO, CO ZROBILI DALEJ, WZRUSZA DO ŁEZ