Przez lata emeryci z rocznika 53, głównie emerytki, zmagały się z problemami w odzyskaniu pieniędzy, które skorzystałem z możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę oraz ci, którzy dopiero zdecydowali się na nią przejść.

Waloryzacja emerytur i rent będzie w 2021 roku rekordowa!/screen
Waloryzacja emerytur i rent będzie w 2021 roku rekordowa!/screen
Waloryzacja emerytur i rent będzie w 2021 roku rekordowa!/screen

Zgodnie z informacjami podanymi podawanymi przez Wirtualną Polskę nawet na poprawce ustawy, którą zamierza wprowadzić Senat, skorzystać ma około 74 tys osób. Rząd zamierza w przeciągu kilku najbliższych miesięcy wypłacić ponad 2 mld zł. Średnia podwyżka emerytów wyniesie 1,4 tys. zł.

Emeryci, którzy otrzymają wyrównanie za ubiegłe lata mogą liczyć na około 12 tys zł, a także miesięczną podwyżkę wysokości około 200 zł. ZUS rozpocznie wypłacanie świadczeń od stycznia 2021 r.

Jak ubiegać się o wyrównanie?

Jak podaje portal Fakt, dodatkowe 200 złotych należy się każdemu, kto urodził się w 1953 roku i posiadają prawo do wcześniejszej emerytury, które zostało ustalone przed stycznia 2013 r. Osoby te, aby otrzymać dodatkowe 200 złotych, musza wystąpić z wnioskiem o emeryturę powszechną, który musza złożyć w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie nowelizacji ustawy nie później jednak niż 11 stycznia 2021 roku.

O wyrównanie bądź dodatek maja prawo starać się także te osoby, które posiadają prawo do emerytury powszechnej o wysokościach pomniejszonych o pobierane wcześniej kwoty lub pobierają renty rodzinne po osobach, które takie prawo mają. Te osoby nie musza składać jednak wniosków. Zmiany nastąpią z urzędu.

Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl

To też może cię zainteresować: JEST DECYZJA O ZNIESIENIU ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ. OGROMNA RZESZA POLAKÓW CZEKA NA PODJĘCIE DZIAŁAŃ. SZYKUJE SIĘ SPORE NIEZADOWOLENIE OBYWATELI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BUDOWA POŁUDNIOWEJ OBWODNICY WARSZAWY DOBIEGA KOŃCA. ZNANE SĄ JUŻ TERMINY UKOŃCZENIA PRAC. MIESZKAŃCY STOLICY NIE MOGĄ SIĘ JUŻ DOCZEKAĆ

O tym się mówi na świecie: TATA I JEGO DWAJ SYNOWIE PRZYGOTOWALI MNÓSTWO MATERIAŁÓW NA OPAŁ. TO, CO ZROBILI DALEJ, WZRUSZA DO ŁEZ