Jerzy Owsiak postanowił napisać list do córki prezydenta. W wiadomości, której adresatem jest Kinga Duda Owsiak napisał, ze docenią ją za zaangażowanie w życie społeczne. Jak przyznał mężczyzna sam korzysta z rad swoich dorosłych córek czy nawet wnuczek. Dalej czytamy o apelu, który Andrzej Duda zamieścił w sieci. Chodzi o potrzebującą rodzinę, która zbiera pieniądze na walkę z rakiem.

Jak przyznał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jego fundacja spotyka się z setkami takich próśb dziennie. Prośby spływają do fundacji z każdej strony. Kierują je naprawdę rożni ludzie, których dzieli wiek, możliwości finansowe itd. Coraz częściej są to prośby, które dotyczą nie wielkich pieniędzy, które potrzebne sa na leczenie zagranica a te, które pozwolą wyleczyć osobę w Polsce, w której jedną z najbardziej kulejących rzeczy jest Służba Zdrowia.

Kinga Duda
Kinga Duda
Kinga Duda

Jak przyznał Owsiak jego fundacja stara się pomoc jak może. Inwestuje ogromne pieniądze w zakup sprzętu, który pozwala na ratowanie milionów Polaków. Jak powiedział szef WOŚP jego fundacja w ciągu 5-ciu Finałów zakupiła blisko 400 urządzeń za 148 096 487,59 złotych, wspierając 80 punktów diagnostyki onkologicznej.

Jak przypomniał Jerzy Owsiak, kilka miesięcy temu Andrzej Duda miał okazje pomoc dzieciom z problemami onkologicznymi. Mogli przekazać na rzecz ich leczenia 2 miliardy złotych. Niestety wolał oddać je Telewizji Polskiej.

Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies. Źródło: wp.pl
Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies. Źródło: wp.pl
Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies. Źródło: wp.pl

To też może cię zainteresować: SYTUACJA W POLSKICH SZPITALACH NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ. JEŚLI NAPRAWDĘ NIE MUSIMY, LEPIEJ TAM NIE TRAFIĆ, JEŚLI CHCEMY ŻYĆ

O tym się mówi w Polsce: ZASKAKUJĄCA DECYZJA POLSKICH KOLEI PAŃSTWOWYCH. ZARZĄD PLANUJE ZMIENIĆ TRASY. JEDNA Z NICH POWODUJE OGROMNE OBURZENIE WŚRÓD MIESZKAŃCÓW. O CO CHODZI