Jak informuje portal "Lelum", wielu z nas, pisanie listów do Mikołaja uważa za coroczną tradycję, która głównie dzieci. Jak się okazuje, nie tylko milusińscy mają listę wymarzonych świątecznych podarków. Czego życzą sobie seniorzy?

Niezwykła inicjatywa

Fundacja św. Mikołaja postanowiła zadzwonić do Domu Opieki Społecznej w Łodzi, informując o akcji przygotowania prezentów dla seniorów, którzy napiszą list do świętego Mikołaja. Trudno się nie wzruszyć, kiedy czyta się skromne marzenia seniorów.

Na codzień w łódzkim DPS-ie mieszka 95 przewlekle chorych seniorów. Kiedy dowiedzieli się o akcji wielu z nich postanowiło napisać list do Mikołaja zdradzając o czym marzą. Podopieczni placówki mieli na to cały dzień. Ci, którzy mieli problem z samodzielnym napisaniem wiadomości, mogli liczyć na pracowników.

Pixabay

Kiedy opiekunowie przeczytali listy do Mikołaja od seniorów nie kryli wzruszenia. Podczas, gdy wielu z nas dąży do tego, żeby mieć ciągle większych, nowszych i lepszych rzeczy, prośby seniorów były proste i zaskakujące. Pokazują, jak mało trzeba do szczęścia. O czym marzą seniorzy?

Jedna z pensjonariuszek DPS-u poprosiła o prawdziwą kawę, papierosy i cukiereczki. Pan Marcin z kolei życzył sobie jedynie białych skarpetek w rozmiarze 41. Dla 73-letniej pani Basi marzeniem były krótkie kozaczki na zimę oraz perfumy.

A wy, o co poprosilibyście św. Mikołaja?

To też może cię zainteresować: Bracia Golec opublikowali stanowcze oświadczenie w sprawie rządowego wsparcia dla artystów. "Golec Fabryka to nie tylko Paweł i Łukasz"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Chylińska ujawniła, co się z nią działo. Choroba ją wycieńczyła. Co dolegało artystce

O tym się mówi w Polsce: Zarobki byłego prezydenta powalają na kolana! Czy Lech Wałęsa faktycznie ledwo wiąże koniec z końcem

O tym się mówi na świecie: Stosunki pomiędzy księciem Williamem i Harrym nadal są mocno napięte. Czy bracia ostatnio potajemnie się spotkali

Z życie gwiazd: Justyna Steczkowska straciła najbliższą osobę. Jak sobie radzi artystka