Nikogo już nie dziwi, że wejście w nowy rok związane jest z kolejnymi podwyżkami. Wszystko przez drastycznie rosnącą inflację oraz inne czynniki. Najczęściej podwyżki dotyczą prądu.

Podwyżka prądu 2021

Podwyżka cen prądu. Źródło: muratorplus.pl
Podwyżka cen prądu. Źródło: muratorplus.pl

Jak podaje portal Fakt, największe polskie grupy energetyczne wniosły już wnioski o nowe taryfy. Enea, Energa, PGE i Tauron chcą podnieść ceny prądu dla gospodarstw domowych. Jeżeli Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzi wnioski ceny skocza drastycznie w gorę. Co ważne póki co nie wiadomo o ile ma wzrosnąć cena prądu ponieważ propozycje objęte są tajemnicą. Możemy spodziewać się jednak wzrostu na poziomie kilku procent.

Przeciętna polska rodzina mająca czterech członków płaci rocznie 1300 złotych. Jeżeli wzrost ceny skoczy o 10 procent Polacy zapłacą więcej o 65 złotych. Zakładając przy tym, ze ceny dystrybucji prądu nie wzrosną.

Nie mniej jednak Polacy od nowego roku dostaną mocno po kieszeni, nawet jeśli nie będzie podwyżki ceny prądu. Wszystko za sprawa tak zwanej opłaty mocowej.

Wysokość opłaty mocowej ustalać będzie Urząd Regulacji Energetyki, który corocznie we wrześniu podawał będzie aktualna wysokość opłaty. Jak obliczył portal Biznes info, opłata mocowa zwiększy rachunki Polaków średnio o 130 zł rocznie.

Jak obliczyło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii prawdopodobny koszt opłaty mocowej to 45 zł za MWh. Jest to minimalna cena. Może być także wyższa. Kwota wahała będzie się między 90 a 150 zł.

To też może cię zainteresować: JAROSŁAW GOWIN ZDRADZIŁ SZCZEGÓŁY NOWEGO PROGRAMU. POLACY MOGĄ OTRZYMAĆ NAWET DO 2000 ZŁ. KTO MOŻE LICZYĆ NA DODATKOWE PIENIĄDZE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH OZDROWIEŃCÓW. PILNIE POTRZEBNA JEST KREW. RODZINA ZASŁUŻONEGO STRAŻAKA PROSI O POMOC

O tym się mówi w Polsce: PODJĘTO NOWĄ DECYZJĘ W SPRAWIE DRUGIEGO SZPITALA POLOWEGO W WARSZAWIE. PLACÓWKA DLA ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM BĘDZIE NIE TAM, GDZIE PLANOWANO

O tym się mówi na świecie: 2021 ROK BĘDZIE BARDZO ZŁY DLA CAŁEGO ŚWIATA? TE SŁOWA O PRZYSZŁOŚCI BUDZĄ PRAWDZIWY NIEPOKÓJ