Jak podaje portal "Super Express", Jarosław Gowin zapowiedział wsparcie dla branż dotkniętych skutkami walki z koronawirusem. Do 2 tysięcy złotych na każdy etat i umowę zlecenie. Kto może liczyć na dodatkowe świadczenie?

Wsparcie dla przedsiębiorców

Epidemia koronawirusa nie odpuszcza, o czym wymownie świadczą liczby dziennych zakażeń utrzymujące się na wysokim poziomie przekraczającym 20 tysięcy. Na skutek wprowadzonych restrykcji, mających pomóc ograniczyć tempo rozwoju epidemii, wiele gałęzi gospodarki boryka się z kryzysem i trudną sytuacją finansową.

Jarosław Gowin w trakcie Forum Przedsiębiorców Małopolski zapowiedział, że rząd nie pozostawi firm bez pomocy. Nowym instrumentem proponowanym przez obóz władzy, jest świadczenie w wysokości do 2 tys. złotych na każdy etat oraz umowę zlecenie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

YouTube

Jarosław Gowin mówił, że już na najbliższym posiedzeniu Sejmu do już obowiązującego zawieszenia składek ZUS oraz wypłaty postojowego, dołączyć miałoby wspomniane świadczenie. Wypłacane byłoby ono na każdy etat oraz umowę zlecenie w branżach, które ucierpiały w związku z wprowadzonymi obostrzeniami.

Najprawdopodobniej pomoc trafi do tych przedsiębiorców, którzy zostali zmuszeni do całkowitego zamknięcia działalności. Obecnie takim zakazem objęte jest około 30 różnych form prowadzenia działalności gospodarczej. Prace nad tym rozwiązaniem mogą ruszyć jeszcze w tym tygodniu.

YouTube

Co sądzicie o rozwiązaniu zaproponowanym przez Jarosława Gowina?

To też może cię zainteresować: Pilne wieści od wiceministra, mowa o kolejnych dniach i liczbie zakażonych. Czy można liczyć na luzowanie obostrzeń? Wszystko zależy od statystyk

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kasia Tusk opowiedziała o reakcji znanej sieciówki na jej post o „kradzieży” zdjęcia. Sprawa znalazła już swój finał, blogerka pod wrażeniem

O tym się mówi: Oburzające porównanie kobiet przez pewnego młodego księdza w mediach społecznościowych. W sieci zawrzało, internauci nie mogą uwierzyć