Ważna informacja o koronawirusie! Podjęto nową decyzję w sprawie drugiego szpitala polowego w Warszawie. Placówka dla zarażonych koronawirusem będzie nie tam, gdzie planowano – gdzie zatem będzie się znajdować?

Jak wiadomo, pierwszy szpital polowy w Warszawie powstał na Stadionie Narodowym. Wraz z zakończeniem budowy planowano, gdzie umieścić drugi - padło na Halę EXPO. Super Express donosi, że wojewoda mazowiecki jednak po długiej analizie zmienił zdanie i wybrał niedokończony Szpital Południowy znajdujący się Ursynowie, a dokładnie na zbiegu ulic Pileckiego i Gandhi.

Dlaczego podjęto taką decyzję?

Wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł podjął taką decyzję, ponieważ placówka docelowo ma pełnić funkcję medyczną, zatem będzie lepiej dostosowana niż Hala. Ponadto, biorąc pod uwagę koszty przekształcenia hali w szpital, a po pewnym czasie ponowne jej przywrócenie do pierwotnego stanu, o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem stało się dofinansowanie budowy Szpitala Południowego.

To rozwiązanie znacznie przyspieszy budowę - początkowo otwarcie szpitala planowano na kwiecień 2021, jednak teraz ten termin pada na luty 2021.

fot. screen youtube