Podczas gdy dla większości ludzi na świecie umieranie z godnością nadal pozostaje priorytetem, niektórzy pacjenci pod koniec życia mogą mieć niekonwencjonalne życzenia, takie jak zobaczenie swojego futrzanego przyjaciela po raz ostatni, zobaczenie, jak ich dzieci kończą studia, wypicie ulubionego piwa, a nawet chcą spotkać się z wieloletnim wrogiem i poprosić o przebaczenie.

Żyjemy w świecie, który wydaje się zaprzeczać śmierci lub postrzegać ją jako porażkę. Rozmowy o śmierci i umieraniu są trudne. Poruszanie tematu umierania może wywołać szereg emocji, interpretacji i obaw.

Wielki gest kochającego syna wobec terminalnie chorej matki. Spełnił jej ostatnie życzenie, była honorowym gościem niesamowitej ceremonii

Ale spełnienie ostatniego życzenia osoby umierającej nie tylko pomaga jej odejść w pokoju, ale może być również postrzegane jako ostateczne zamknięcie jej życia na ziemi.

Z taką sytuacją musiała się zmagać 71-letnia Ng Yuet Hay, mieszkanka Singapuru, po zdiagnozowaniu u niej raka trzustki w ostatnim, czwartym stadium w lipcu tego roku.

Kiedy lekarze powiedzieli jej, że zostało jej tylko kilka miesięcy życia, przez głowę przemknęła jej jedna myśl. Chciała zobaczyć ślub swojego syna, Chia Fu Yong.

Cóż, pragnieniem każdego rodzica jest, aby ich dzieci dorastały i wychodziły za mąż. Chia nie chciał tego żałować i postanowił działać szybko.

Powiedział przyjaciołom o życzeniu matki. Napisali o tym do Ambulance Wish Singapore (AWS), organizacji non-profit, której misją jest tworzenie pozytywnych doświadczeń na koniec życia dla nieuleczalnie chorych pacjentów.

AWS była w stanie spełnić życzenie Ng, aby wzięła udział w weselu swojego syna 10 października, wraz ze wsparciem i wkładem ich wolontariuszy. Specjalna karetka przywiozła kobietę wesele jej syna.

AWS opublikował post o ślubie na Facebooku, co wywołało lawinę zainteresowania, a wiele osób gratulowało nowożeńcom i matce za to, że miała na tyle szczęścia, że mogła zobaczyć ślub swojego syna.

„Najsłodszym momentem było, gdy promieniejąca Mdm Ng dołączyła do gości i oklaskiwała nowożeńców w chwili, gdy zostali ogłoszeni mężem i żoną” – napisali wolontariusze AWS.

Strona fundacji jest pełna zdjęć ze ślubu, wyraźnie pokazujących Ng cieszącą się przyjęciem weselnym z przenośnego łóżka. Była elegancko ubrana w tradycyjny strój z kolorowymi haftami i patrzyła z radością na to, co się dzieje.

35-letni Chia początkowo planował zorganizować swój ślub w przyszłym roku, ale aby spełnić życzenie matki, postanowił przesunąć datę.

„Bałem się, że nie będzie mogła zobaczyć mojego ślubu” - powiedział, dodając, że nie jest w stanie powiedzieć, ile czasu pozostało jego matce.

fot. Facebook

Jak informował portal "Życie": PRYMAS POLSKI ZDENERWUJE KOBIETY POPIERAJĄCE PROTESTY? ARCYBISKUP WOJCIECH POLAK ZWRÓCIŁ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NICH, JEGO SŁOWA TO WIELKIE ZASKOCZENIE

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ