Jak podaje "BIZNES Info", rok 2021 prognozowany jest w jasnych barwach dla emerytów. Wiosną już drugi raz przyznana im będzie tzw. trzynastka, by u schyłku 2021 r. mieć możliwość otrzymania tzw. czternastej emerytury. Niestety drugie świadczenie nie wszyscy dostaną w całości, a pewna grupa seniorów nie zobaczy ani grosza.

Kto nie będzie w pełni zadowolony z dodatkowych świadczeń

Tabloidy donoszą, że ciężkie czasy dla seniorów właśnie się kończą, choć wysokość przysługujących świadczeń wciąż nie jest zadowalająca. Seniorzy będą mogli w przyszłym roku spodziewać się sporego zastrzyku gotówki, która podniesie nieco standard ich życia.

Gdy przyjdzie wiosna, trzynasta emerytura zostanie po raz drugi wypłacona. Prognozowana jej wysokość to 1250 zł brutto i trafić ma do każdego emeryta. Pod koniec przyszłego roku natomiast mają zostać wypłacone czternaste emerytury, które zostały zatwierdzone przez rząd na początku roku bieżącego. Wysokość czternastki będzie porównywalna z wiosenną trzynastką, jednak jest grupa seniorów, która nie otrzyma pełnej kwoty, albo nie dostanie jej wcale.

Czternastka przypadnie tym świadczeniobiorcom, których świadczenie nie będzie wyższe niż próg 120 procent średniej emerytury. Pełną kwotę otrzymają seniorzy, których emerytura nie jest wyższa niż 2900 złotych brutto. Zadziałać ma zasada "złotówka za złotówkę" w przypadku przekroczenia tego progu, czternastka zostanie pomniejszona o tę nadwyżkę.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"

Zerknij: Henryka Krzywonos i jej potężna emerytura. Czym się Polsce zasłużyła gdańska tramwajarka

Nie przegap: Gdy weszła do mieszkania po długiej nieobecności związanej z kwarantanną, zobaczyła dziwną roślinę wystającą wprost z mebli. Co się stało