Są takie plamy, które należą do rodzaju tych, których usunięcie graniczy z cudem. Jak się okazuje, nie wszystko stracone. Są sposoby na to, by uratować nasze ubranie przed wyrzuceniem go do kosza.

Jak poradzić sobie z plamami?

Wszystko zależy od tego, jakiej plamy zamierzamy się pozbyć. Jeśli chcemy skutecznie wybawić tłuste plamy, jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest użycie płynu do naczyń. Na plamę nanieś spora ilość płynu do naczyń. Dokładnie wsmaruj ją w ubranie. Po upływie kilku minut zacznij ją pocierać, możesz użyć do tego szczoteczki do zębów. Następnie zalej plamę octem, aż cały płyn do naczyń zniknie. Wypierz jak zawsze.

ubrania w pralce, screen Google
ubrania w pralce, screen Google
ubrania w pralce, screen Google

Ten sposób świetnie sprawdzi się nie tylko na ubraniach, ale także na rzeczach, których pranie jest niemożliwe lub ciężkie do zrealizowania.

Do usuwania plamy potrzebna ci będzie mąka ziemniaczana, spirytus, ściereczka, szczotka z twardym włosiem. Czyszczenie plamy rozpocznij od posypania jej mąką ziemniaczaną. Po upływie kilku minut zacznij szorować plamę szczotką, a następnie pozbądź się reszty maki przy pomocy ściereczki nasączonej alkoholem.

Plamy na uraniach screen YouTube
Plamy na uraniach screen YouTube

Kolejnym domowym sposobem na trudne plamy jest użycie cytryny. Jak się okazuje cytryna jest świetnym środkiem odplamiającym. Dzięki jej wybielającemu działaniu, bez problemu pozbędziesz się uciążliwych plam.

Aby przyrządzić środek, dzięki któremu pozbędziemy się plam z białych koszul, potrzebna będzie nam cytryna. Z jednej sztuki owocu należy wycisnąć sok. Następnie do uzyskanego soku dodaj wodę. Ilość wody musi być równa ilości soku. Gotową mieszkankę nakładamy na plamę i pozostawiamy na pół godziny. Po upływie tego czasu, pierzemy jak zawsze.

Jak informował portal "Życie ": W SIECI UKAZAŁO SIĘ NIESAMOWITE NAGRANIE ZARAŻONEJ KOBIETY, JEJ PRZEKAZ JEST PORUSZAJĄCY! POJAWIŁ SIĘ MOCNY APEL DO MINISTRA ZDROWIA, KOBIETA MA DOŚĆ

Przypomnij sobie: LEKARZE NA CENZUROWANYM POLSKICH WŁADZ? JUŻ WKRÓTCE MAJĄ RUSZYĆ ŚCISŁE KONTROLE, PIERWSI BĘDĄ DOKTORZY, KTÓRZY NIE UCHYLAJĄ SIĘ OD WALKI Z WIRUSEM