Krzysztof Krawczyk od lat króluje na polskiej scenie muzycznej. Jego kariera rozpoczęła się od występów z grupą "Trubadurzy". Później artysta podbijał serca słuchaczy śpiewając solo. Jego utwory takie jak: "Parostatek", "Bo jesteś Ty", "Ostatni raz zatańczysz ze mną", czy "Chciałem być" są nieodłączną częścią playlisty na wielu polskich imprezach.

Ponadto, muzyka Krawczyka trafia do wielu pokoleń. Słuchają go ci, którzy śledzą jego karierę już od lat 60., ale także ci, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Potwierdza to np. fakt, iż artysta często pojawia się na ogólnopolskich studenckich imprezach.

Krzysztof Krawczyk. Źródło: Pinterest
Krzysztof Krawczyk. Źródło: Pinterest
Krzysztof Krawczyk. Źródło: Pinterest

Intymne „Horyzonty” Krzysztofa Krawczyka

Już wkrótce na półki sklepowe trafi nowa płyta Krzysztofa Krawczyka. W sieci pojawił się właśnie utwór promujący album. O czym są „Horyzonty”?

"Myśl tej piosenki towarzyszyła mnie i mojej ekipie twórczej przez 3 lata pracy nad tą płytą. Targały nami różne przeczucia, jakby coś wisiało w powietrzu. I stało się! Nastała epidemia, lecz zdążyliśmy z tą płytą! Chcemy COVID-19 pokonać nadzieją, która tli się w treści tej płyty" - mówi Krzysztof Krawczyk w rozmowie z Interią.

Podczas wywiadu dla portalu Interia, Krzysztof Krawczyk opowiedział szczegółowo o tym, jak poznał autora singla lekarza Macieja Świtońskiego.

"28 czerwca 1988 roku, byłem blisko przekroczenia horyzontu życia. Wjechałem moim autem na drzewo pod Buszkowem. Ja i mój syn zostaliśmy zabrani nieprzytomni przez karetkę do szpitala w Bydgoszczy. Na ostrym dyżurze ratował mi życie młody lekarz Maciej Świtoński. A potem wraz ze swoim Ojcem walczyli o moje zdrowie i postawili mnie na nogi" - zdradza.

Koncerty Krawczyka były dla wielu niezapomnianym przeżyciem
Koncerty Krawczyka były dla wielu niezapomnianym przeżyciem

"Życie pisze nieprawdopodobne scenariusze. Otóż młody lekarz, który miał dyżur tego fatalnego dnia, zanim został lekarzem, skończył szkołę muzyczną! Czyż to nie jest zrządzeniem losu, że akurat trafiłem w ręce lekarza-muzyka? I to on napisał potem kilka piosenek dla mnie, a teraz jest twórcą piosenki 'Horyzont'! Taką piosenkę o życiu i jego przemijaniu mógł tylko napisać człowiek, którego treścią życia jest codzienna walka o życie ludzkie..." - dodaje wokalista.

Źródło Interia.pl