Jan Paweł II to wyjątkowa postać zarówno dla Polaków, jak i katolików z całego świata. W czasie swojej duszpasterskiej posługi zasłynął jako ten, który szanuje każdego człowieka, bez względu na rasę, płeć, czy wyznanie. Nic dziwnego, że dla wielu jest wzorem dobroci i miłości, jaką powinniśmy darzyć bliźniego.

O życiu polskiego papieża wiadomo naprawdę wiele. Nie były tajemnicą zarówno jego działania duszpasterskie, jak i prywatne pasje. Powszechnie wiadomo, że Jan Paweł II uwielbiam górskie wędrówki i piłkę nożną.

Jan Paweł II. Źródło: wyborcza.pl
Jan Paweł II. Źródło: wyborcza.pl
Jan Paweł II. Źródło: wyborcza.pl

Interesował się także teatrem i poezją, która stanowiła dla niego szczególną wartość. Oprócz tego, nie była mu także obca filozofia. Dodatkowo, uwielbiał także spotkania z ludźmi i rozmowy z nimi. To m.in. dzięki temu, zyskał sympatię tak wielu osób.

Okazuje się, że w życiu Jana Pawła II były także pewne sekrety, które dopiero po śmierci papieża ujawniają jego bliscy współpracownicy.

Przepowiednia ojca Pio

Św. Ojciec Pio. Źródło: deon.pl
Św. Ojciec Pio. Źródło: deon.pl
Św. Ojciec Pio. Źródło: deon.pl

W swoim życiu Jan Paweł II miał okazje wysłuchać wielu przepowiedni. Obok świętej Łucji, która wyjawiła mu wiele sekretów jego przyszłości, znalazł się także święty ojciec Pio, z którym to Wojtyła spotkał się po II wojnie światowej.

Okazuje się, ze według badaczy ojciec Pio przepowiedział wówczas Karolowi Wojtyle to, że zostanie papieżem. Miał mu wówczas powiedzieć, ze zostanie najwyższą głową w kościele. Czy to prawda? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, ze Jan Paweł II miał zaprzeczać tym pogłoskom.

To też może cię zainteresować: KRAKÓW: OGNISKO KORONAWIRUSA W URZĘDZIE MIASTA. ZAKAZIŁO SIĘ JUŻ KILKADZIESIĄT OSÓB, A SYTUACJA JEST NIEPOKOJĄCA

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY JEDEN Z BOHATERÓW PROGRAMU „ROLNIK SZUKA ŻONY” NIE MÓWI PRAWDY? FANI SĄ ZAINTRYGOWANI POSTAWĄ JÓZEFA

O tym się mówi na świecie: DANTEJSKIE SCENY NA TERENIE SUPERMARKETU. LUDZIE UCIEKALI W POPŁOCHU, NIE WSZYSTKIM SIĘ UDAŁO. CO SIĘ WYDARZYŁO

Z życia gwiazd: WIELKI DZIEŃ W ŻYCIU LARY GESSLER! WEDŁUG NAJNOWSZYCH DONIESIEŃ CELEBRYTKA WRAZ Z MĘŻEM POWITALI NA ŚWIECIE SWOJE PIERWSZE DZIECKO