Dziś o godzinie 13.00 odbyła się specjalnie zorganizowane przez Ministerstwo Zdrowia konferencja. Podczas niej minister zdrowia oraz rzecznik rządu Piotr Müller przedstawili najnowsze dane dotyczące sytuacji sanitarnej, która panuje w naszym kraju.

Nieoczekiwana konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo zdrowia
Ministerstwo zdrowia
Ministerstwo zdrowia

Podczas konferencji minister zdrowia przedstawił nowe plany, które głównie dotyczą większości polskich szpitali. Podczas swojego wystąpienia poinformował o tym, że wszystkie szpitale powiatowe zostaną przekształcone w placówki, których głównym zadaniem jest walkę z koronawirusem. Podobnie sytuacja wygląda tak że w szpitalach wojewódzkich, w których to oddziały internistyczne, również zostaną przekształcone na potrzeby covidowe. Ponadto rząd poczynią także współprace z prywatnymi sektorami medycznymi. Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, służba zdrowia będzie w stanie zapewnić aż 15 tysięcy miejsc jeszcze w tym tygodniu.

Ponadto minister zdrowia powiadomił także o tym, że w Polsce pełną parą ruszyły budowy szpitali polowych, które przeznaczone będą dla pacjentów chorych na Covid-19. Jak powiedział minister pierwszy szpital pojawia się w tych województwach, w których odnotowuje się najwięcej zakażeń.

- Musimy się liczyć też ze scenariuszami najgorszymi, które będą się realizowały w postaci 15 tys. czy 20 tys. nowych przypadków dziennie jeszcze w tym tygodniu. Z tego miejsca apeluję do wszystkich o bardzo poważne traktowanie wszystkich obostrzeń. Noszenie maseczek jest wymogiem podstawowym. Kto tego nie robi, jest osobą nieodpowiedzialną, która generuje ryzyko dla bezpieczeństwa innych - podkreślił Niedzielski.

To też może cię zainteresować: CZY KORONAWIRUS MOŻE SKUTECZNIE UTRUDNIĆ WYPŁATY 500 PLUS? W JAKI SPOSÓB MOŻNA UNIKNĄĆ PROBLEMU Z WYPŁACENIEM ZASIŁKU

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRAKÓW: NIESPODZIEWANIE ZAPOWIEDZIANO POWSTANIE NOWEJ DROGI EKSPRESOWEJ NA PROBLEMATYCZNYM ODCINKU. JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ