Czy podwyżki dla emerytów wyniosą więcej, niż prognozował rząd? Tak wynika z najświeższych danych. Emeryci w 2021 roku nie tylko będą mogli otrzymać trzynaste i czternaste emerytury, ale mogą też dostać ogromną waloryzację świadczeń! "Superbiz" przybliża temat.

Kto się pomylił?

W marcu ZUS wypłaci seniorom większe emerytury, niż wynikało to z ustawy budżetowej. Zobacz, na jaką waloryzację emerytur możesz liczyć!

Waloryzacja rent i emerytur w 2021 roku może być wyższa, niż ta prognozowana w budżecie oraz waloryzacje z minionych lat. Koszt funkcjonowania społeczeństwa wzrasta, a wraz z nim rosnąć powinny emerytury.

Inflacja jest jednym z głównych czynników obliczania corocznej zwyżki emerytur. Według najnowszych obliczeń GUS podwyżki cen w stosunku miesięcznym byłby kompatybilny z inflacją, jaką określił rząd za rok 2020. Statystyki za pierwsze trzy kwartały bieżącego roku jednak są już inne, gdyż inflacja, z roku na rok, jest równa nie 3,3 proc., a 3,6 procent i to powoduje powstanie jeszcze wyższych emerytur. Jeśli takie tempo utrzymałoby się w obszarze całego roku, waloryzacja rent i emerytur 2021 wyniosłaby aż 4,14 procent.

Poniższa tabela przybliża temat możliwych wysokości emerytur.

se.pl

To bardzo dobra wiadomość dla świadczeniobiorców, gdyż rosnące ceny niektórych ważnych na codzień produktów byłyby w innym razie dotkliwsze. Trzeba jednak poczekać do przyszłego roku, gdy przedstawione zostaną najświeższe dane dotyczące inflacji za 2020 rok.

Co o tym sądzicie? Czy prognozy GUS się sprawdzą?

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia ostrzega Polaków. Sprawa jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia

Zerknij tutaj: Anna Lewandowska wymachuje wielkim brzuchem i potężną pupą. Co tym razem promuje trenerka

O tym pisaliśmy ostatnio, nie przegap: Dziwne zjawisko na autostradzie. Kierowcy nie mieli pojęcia, co ich za chwilę spotka